Bundesliga: HSV zwycięsko zakończył nieudaną rundę

Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Hamburgera SV, pokonując na wyjeździe 2:1 Borussię Moenchengladbach. Runda jesienna nie była jednak dla nich zbyt udana, bowiem zakończą ją co najwyżej na 8. miejscu. Decydującą bramkę zdobył Piotr Trochowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Obie drużyny przystąpiły do bezpośredniej rywalizacji, mając za sobą fatalne serie wyników. Die Fohlen nie zdobyli nawet punktu w poprzednich czterech kolejkach, podczas gdy Rothosen przegrali cztery z ostatnich pięciu spotkań.

Od pierwszej minuty inicjatywa była po stronie gości, lecz do lepszych sytuacji dochodzili piłkarze Michaela Frontzecka. W 19. minucie Frank Rost nie bez problemów obronił strzał Michaela Bradleya. Niedługo później golkiper HSV wykopał piłkę wprost pod nogi Juana Arango, ale uderzenie napastnika Borussii z 40 metrów o centymetry minęło słupek bramki.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia hamburczyków. Już 51 sekund po wznowieniu gry Jonathan Pitroipa przejął piłkę na lewej flance, podał w pole karne do Eljero Elii, a Holender strzałem między nogami pokonał Christofera Heimerotha. Riposta gospodarzy była natychmiastowa. Dośrodkowanie Bradleya i uderzenie głową z trzech metrów Igora de Camargo przy biernej postawie Rosta.

W 72. minucie rzut wolny z lewej strony boiska egzekwował Piotr Trochowski. Wrzucona w pole karne piłka minęła obrońców Gladbach, a Paolo Guerrero na tyle zaabsorbował Heimerotha, że ten nie zdążył ze skuteczną interwencją.

Po strzeleniu bramki podopieczni Armina Veh kontrowali przebieg wydarzeń, a w 83. minucie byli o krok od podwyższenia wyniku. Najpierw w słupek trafił Guerrero, a później dwie dobitki Ruuda van Nistelrooya w świetnym stylu obronił Heimeroth.

Zawodnicy z północy Niemiec mimo zwycięstwa nie mogą być usatysfakcjonowani rundą jesienną. Mimo wielkich ambicji i ogromnego potencjału, zakończą ją za plecami m.in. Mainz, Hannoveru i Freiburga. Borussia z kolei przezimuje na dnie tabeli z zaledwie 10 punktami na koncie i bez wygranej na własnym terenie.

Borussia Moenchengladbach - Hamburger SV 1:2 (0:0)

0:1 - Elia 46'

1:1 - de Camargo 48'

1:2 - Trochowski 72'