Ligue 1: Auxerre ponownie bez zwycięstwa

Ponownie bez zwycięstwa piłkarze Auxerre, podopieczni Jeana Fernandeza zremisowali z Montpellier. Trzy punkty w sobotę wywalczyły natomiast m.in. Stade Rennes oraz AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

AJ Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie (Polak rozegrał cały mecz) zremisowało z Montpellier 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 59. minucie. Przed polem karnym AJA wymienili kilka krótkich podań, a akcję precyzyjnym strzałem wykończył nieupilnowany przez obrońców Younes Belhanda. Do wyrównania doprowadził Alain Traore, 22-letni pomocnik popisał się świetnym uderzeniem z dystansu. Piłka odbiła się od słupka, bramkarz był bez szans. Auxerre zanotowało już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Jean-Armel Kana-Biyik w doliczonym czasie gry zapewnił Stade Rennes trzy punkty w starciu z Valenciennes. Mimo wyraźnej przewagi gospodarze długo nie potrafili skutecznie wykończyć ani jednej ofensywnej akcji. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Jednak w 93. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabiena Lemoine Jean-Armel Kana-Biyik celnie uderzył głową, zapewniając Rennes trzy punkty. 21-letni obrońca, pozyskany przed sezonem z Le Havre, zanotował pierwsze trafienie w Ligue 1.

Dwie minuty zadecydowały o losach spotkania AS Saint Etienne - AC Arles. Na początku drugiej części gry Les Verts dwukrotnie pokonali bramkarza drużyny beniaminka, na listę strzelców wpisali się Laurent Batlles oraz Emmanuel Riviere. Od 57. minuty goście grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Sebastien Piocelle) i najsłabsza drużyna Ligue 1 ponownie nie zdołała wywalczyć ani jednego punktu.

AS Monaco na zwycięstwo w lidze czeka od 7 listopada. Tym razem podopieczni Guy'a Lacombe zremisowali z faworyzowanym Paris Saint Germain. Bohaterem stołecznego klubu ponownie mógł zostać Nene. Brazylijczyk, który poprowadził zespół do zwycięstwa w ostatnim meczu z Valenciennes, znów strzelił dwa gole. Paryżanie prowadzili 2:1, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu do końca. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego punkt dla Monaco uratował Daniel Niculae.