17. kolejka Serie A: Wymęczone zwycięstwo Lazio

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Lazio Rzym bardzo szczęśliwie pokonało na Stadio Olimpico Udinese Calcio, dzięki czemu w tym momencie Biancocelesti są wiceliderem. Goście zapewnili sobie komplet punktów na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry.

W tym artykule dowiesz się o:

Do przerwy prowadzili podopieczni Eduardo Reji po trafieniu już z 2. minuty Hernanesa. Chociaż wydawało się, że goście muszą doprowadzić do wyrównania, bo ku temu bardzo dogodne sytuacje mieli: Antonio Di Natale, Isla oraz Armero, to żaden z nich nie zdołał pokonać Muslery. Warto odnotować, że także Lazio miało szanse, aby podwyższyć na 2:0, o czym świadczy między innymi uderzenie Hernanesa, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Po zmianie stron kibice zobaczyli grad bramek. W 49. do wyrównania doprowadził Sanchez, ale na to trafienie bardzo szybko odpowiedział powracający do gry po kontuzji Biava. W 61. przyjezdni raz kolejny pokazali, że nie zamierzają rezygnować z walki o punkty i tym razem bramkę zdobył Denis, który pojawił się chwilę wcześniej na boisku. Ostatecznie jednak w końcówce rywalizacji wynik pojedynku na 3:2 dla Biancocelestich ustalił samobójczym uderzeniem Christian Zapata.

W tym momencie Lazio z 33 punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Friuliani natomiast mają 23 oczka i są dziewiąci.

Lazio Rzym - Udinese Calcio 3:2 (1:0)

1:0 - Hernanes 2'

1:1 - Sanchez 49'

2:1 - Biava 52'

2:2 - Denis 61'

3:2 - Zapata (sam.) 88'

Lazio: Muslera - Lichsteiner, Biava, Dias, Diakhite, Ledesma, Matuzalem (90+2' Bresciano), Mauri, Hernanes, Zarate (71' Kozak), Rocchi (90+3' Gonzalez).

Udinese: Handanović - Benatia, Zapata, Coda, Isla (72' Corradi), Pinzi, Inler, Asamoah (60' Denis), Armero (79' Domizzi), Sanchez, Di Natale.

Żółte kartki: Matuzalem (Lazio) oraz Benatia, Coda, Inler, Sanchez (Udinese).