Ligue 1: Dwa mecze przełożone, remis na Stade Bonal

Trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie dwóch spotkań. Mecze Lille OSC - AS Nancy oraz RC Lens - SM Caen odbędą się w innym terminie. Z kolei na Stade Bonal FC Sochaux podejmowało Girondins Bordeaux, zespoły podzieliły się punktami.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa konfrontacji FC Sochaux z Girondins Bordeaux zakończyła się sprawiedliwym remisem 1:1. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale piłkarze obu zespołów oddali po trzy celne strzały i skutecznie wykończyli jedną akcję. Podopieczni Jeana Tigany objęli prowadzenie w 28. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjnym strzałem głową piłkę do siatki posłał Jussie. Goście odpowiedzieli trafieniem Ideye Browna. Niepilnowany w polu karnym napastnik otrzymał podanie od Marvina Martina i pokonał Cedrica Carrasso.

Bramkarz Bordeaux uratował zespół przed stratą gola w 71. minucie, gdy świetną okazję do przechylenia szali zwycięstwa na stronę Sochaux miał Modibo Maiga. Carrasso wyszedł przed pole bramkowe i skutecznie zablokował strzał 23-letniego reprezentanta Mali. Chwilę później po strzale Martina piłka odbiła się od poprzeczki. Żyrondyści w drugiej połowie także nie zdołali zadać rywalowi decydującego ciosu. Kibice nie oglądali kolejnych bramek, Bordeaux zanotowało czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa.