Grecja: Gol Saganowskiego, debiut Tshibamby

We wtorek w Grecji rozpoczęła się 16. kolejka miejscowej ekstraklasy. W tej serii spotkań Atromitos Ateny zmierzył się przed własną publicznością z "czerwoną latarnią" ligowej tabeli - AE Larissa.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawiło się dwóch Polaków - Marcin Baszczyński oraz Marek Saganowski. Miejscowi objęli prowadzenie już w 1. minucie pojedynku po strzale Emanuela Perrone. Po kwadransie gry od pierwszego gwizdka sędziego głównego było 2:0 dla Atromitosu.

Wówczas z lewej strony dośrodkował Konstantinos Nebegleras, a najwyżej do piłki wyskoczył Saganowski, który uderzeniem głową pokonał golkipera rywali. Dla polskiego napastnika było to trzecie trafienie w aktualnym sezonie ligowym w Helladzie.

W 82. minucie Saganowski ponownie mógł wpisać się na listę strzelców. Nie zdołał on wykorzystać centry Pashalisa Melissasa. Jednak akcję skutecznie wykończył Marcelo Sarmiento, który ustalił wynik meczu na 3:0 dla Atromitosu.

Obaj Polacy w barwach miejscowych zagrali całe spotkanie. Natomiast w zespole AE Larissa zadebiutował wypożyczony z Lecha Poznań Joël Tshibamba, który wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku.

Atromitos Ateny - AE Larissa 3:0 (2:0)
1:0 - Perrone 1'
2:0 - Saganowski 15'
3:0 - Sarmiento 82'