Premier League: Szok! Chelsea przegrała z ostatnią drużyną! (video)

Trwa fatalna seria Chelsea Londyn. The Blues w 22. kolejce Premier League przegrali z ostatnią drużyną ligi - Wolverhampton Wanderers. Tymczasem czyste konto w barwach Arsenalu Londyn zachował Łukasz Fabiański.

Już w piątej minucie Wilki objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niefortunnie tuż przed bramką piłka odbiła się od Jose Bosingwy i wpadła do siatki Chelsea. Londyńczycy mieli 85 minut, aby doprowadzić do wyrównania i wygrać. Wprawdzie Carlo Ancelotti pozostawił na ławce rezerwowych Nicolasa Anelkę, to jednak na murawie przebywał Didier Drogba. W pierwszej połowie Chelsea grała słabo i nie zagrażała bramce przeciwnika. Po zmianie stron piłka po strzale Drogba trafiła w słupek. Jednak i gospodarze mieli pecha, ponieważ poprzeczka stanęła na drodze futbolówki po uderzeniu Stephena Hunta.

Chelsea przegrała i zamiast ścigać się z Manchesterem United to zajmuje piąte miejsce. Traci już dziewięć punktów do Czerwonych Diabłów i ma jeden rozegrany więcej mecz.

Na Emirates Stadium odbył się najciekawiej zapowiadający się pojedynek. Arsenal Londyn podejmował Manchester City i w pierwszej połowie zmiażdżył gości. Miał mnóstwo okazji do pokonania Joe'a Harta, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Dwoił i troił się Robin Van Persie. Holender powinien zdobyć choćby jednego gola. W pierwszej połowie piłka po jego strzale dwukrotnie trafiła w słupek Man City.

Druga połowa rozczarowała i nie była już tak ciekawa jak pierwsza. Manchester City nadal musiał biegać za zawodnikami Kanonierów, którzy częściej mieli futbolówkę przy nodze. W końcówce meczu Bacary Sagna oraz Pablo Zabaleta zobaczyli czerwone kartki. Obaj piłkarze skoczyli sobie do gardeł. Łukasz Fabiański miał bardzo mało pracy w tym spotkaniu.

Kapitalny mecz w barwach Newcastle United rozegrał 24-letni Leon Best. Sroki rozgromiły West Ham United aż 5:0. Trzy gole strzelił wspomniany napastnik. Dla niego były to pierwsze trafienia w barwach klubu z St James Park, do którego trafił w lutym poprzedniego roku. Pojedynek z Młotami był dla niego dopiero drugim w Premier League.

Tymczasem ponownie bardzo rozczarował Liverpool. Przegrał na Ewood Park z Blackburn Rovers 1:3 i spadł na dwunaste miejsce. Ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Honorową bramkę dla The Reds zdobył Steven Gerrard.

Być może były to ostatnie spotkania w roli menedżerów dla Carlo Ancelottiego i Roy'a Hodgsona. Liverpool od początku sezonu rozczarowuje, a Chelsea już od kilku tygodni. Możliwe, że już przegrała swoją szansę na mistrzostwo Anglii.