19. kolejka Serie A: Sampdoria pokonała Romę

W meczu inaugurującym 19. kolejkę Serie A Sampdoria Genua okazała się lepsza od AS Romy. Wpływ na taki obrót spraw miała czerwona kartka, którą zobaczył w 56. minucie Julio Sergio, bo do tego czasu goście prowadzili 1:0. Sędzia wyrzucił z boiska łącznie trzech piłkarzy.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie przewaga rzymian nie podlegała żadnej dyskusji i Giallorossi jak najbardziej zasłużenie prowadzili 1:0 po bramce Mirko Vucinicia. Wówczas reprezentant Czarnogóry w zwiódł Lucchiniego, a następnie pokonał Gianlukę Curciego. AS Roma do przerwy mogła, a nawet powinna była prowadzić wyżej, ale golkiper Dorianich w znakomity sposób powstrzymał Marco Borriello, a później nie dał się zaskoczyć także Jeremy Menezowi.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do ataku i co najważniejsze to przyniosło efekt. W 56. Julio Sergio sfaulował we własnym polu karnym Palombo i golkiper przyjezdnych został wyrzucony z boiska. Claudio Ranieri w tej sytuacji był zmuszony wprowadzić Doniego (zszedł z boiska Menez), ale rezerwowy bramkarz nie zdołał sparować strzału z rzutu karnego Nicoli Pozziego. W 84. wynik na 2:1 dla Sampdorii ustalił Stefano Guberti.

Warto odnotować, że w 87. i 90. minucie czerwone kartki w szeregach Sampy zobaczyli odpowiednio Lucchini i Daniele Gastaldello. Pomimo, iż Doriani kończyli mecz w dziewiątkę, to Giallorossim zabrakło już czasu na doprowadzenie do wyrównania.

W tym momencie AS Roma z 32 punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Sampdoria jest ósma i ma 26 oczek.

Sampdoria Genua - AS Roma 2:1 (0:1)
0:1 - Vucinić 17'
1:1 - Pozzi (k.) 59'
2:1 - Guberti 85'