Gol Lewandowskiego w sparingu, wysoka wygrana Borussii z uczestnikiem LM

Pierwszą bramkę w 2011 roku strzelił Robert Lewandowski. Snajper reprezentacji Polski trafił do siatki FC Basel, a Borussia Dortmund w ostatnim spotkaniu towarzyskim przed rundą wiosenną Bundesligi pokonała mistrza Szwajcarii 4:0.

Konrad Kostorz

Podobnie jak w środowym sparingu z RC Lens (2:2) Juergen Klopp postawił od 1. minuty na trzech Polaków. Szczególnie aktywny był Jakub Błaszczykowski, który w 6. i 36. minucie groźnie uderzał na bramkę Franco Constanzo, a w 42. świetnie wyłożył piłkę Mohamadowi Zidanowi.

Tuż przed zmianą stron mocnym uderzeniem, nie dając szans bramkarzowi Basel, czarno-żółtych na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski. Po przerwie do głosu doszli podopieczni Thorstena Finka, ale liderzy Bundesligi (w tym Łukasz Piszczek) mądrze się bronili. Po godzinie gry w podbramkowym zamieszaniu gola zdobył Nuri Sahin, a niedługo potem w swoim pierwszym kontakcie z piłką trafił rezerwowy Antonio da Silva.

W 81. minucie polskie trio zostało zdjęte z boiska, a dortmundczycy zdołali zdobyć jeszcze jednego gola. Jego autorem został mający polskie korzenie i niewykluczający występów dla biało-czerwonych 19-letni Daniel Ginczek, coraz lepiej poczynający sobie w pierwszym zespole.

Pojedynek w Bazylei był ostatnim sprawdzianem Borussii przed rundą rewanżową w Bundeslidze. Już w najbliższy piątek, prawdopodobnie z nieobecnymi w niedzielę rekonwalescentami Mario Goetze i Lucasem Barriosem, zmierzą się na wyjeździe w meczu na szczycie z Bayerem Leverkusen.

FC Basel - Borussia - Dortmund 0:4 (0:1)
0:1 - Lewandowski 45'
0:2 - Sahin 61'
0:3 - da Silva 70'
0:4 - Ginczek 88'

Skład Borussii: Weidenfeller - Piszczek (81' Ginczek), Subotić, Hummels (69' Santana), Schmelzer (75' Dede) - Bender (69' da Silva), Sahin (75' Feulner) - Błaszczykowski (81' Hornschuh), Zidan, Groskreutz (75' Stiepermann) - Lewandowski (81' Le Tallec).