Puchar Anglii: MU wygrał z Liverpoolem, dobry mecz Kuszczaka (video)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Kenny Dalglish nie miał udanego debiutu jako menedżer Liverpoolu. W trzeciej rundzie Pucharu Anglii Manchester United pokonał na Old Trafford The Reds 1:0. Czerwoną kartką został ukarany Steven Gerrard, a między słupkami MU stał Tomasz Kuszczak.

Bardzo szybko kontrowersyjną decyzję podjął Howard Webb. W drugiej minucie podyktował rzut karny dla MU. Dimitar Berbatov przyjął piłkę w polu karnym, ale został powalony na murawę przez Daniela Aggera. Sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł doświadczony Ryan Giggs i chociaż Jose Reina wyczuł, w który róg Walijczyk będzie uderzał, to nie zdołał zatrzymać jego strzału. Po spotkaniu Berbatov tłumaczył się z sytuacji z drugiej minuty twierdząc, że był faulowany. Goście mieli odmienne zdanie.

Tak zaczął się pierwszy mecz Kenny'ego Dalglisha jako menedżera Liverpoolu. Był to jego powrót po 20 latach. Między 1985 a 1991 rokiem był szkoleniowcem tej drużyny.

Liverpool w pierwszej połowie nie rzucił się do ataków. Tomasza Kuszczaka postraszył jedynie Maxi Rodriguez, ale Polak nie dał się pokonać. Tuż po upływie drugiego kwadransa gry z boiska wyleciał Steven Gerrard. Ostro zaatakował Michaela Carricka i Webb wyrzucił kapitana The Reds z boiska. Przed przerwą Man Utd powinno było strzelić jeszcze jedną bramkę, gdy futbolówka po strzale Johny'ego Evansa trafiła w słupek.

Po zmianie stron więcej okazji niż w pierwszej połowie mieli goście. Rezerwowy Ryan Babel i Fabio Aurelio zagrozili Kuszczakowi. Znów lepszy okazał się reprezentant Polski. Gospodarze także starali się zdobyć bramkę. Mieli ku temu okazje. W jednej sytuacji strzelali aż trzykrotnie, jednak Berbatov, Rafael Da Silva i Patrice Evra nie zdołali pokonać Jose Reiny.

Man Utd wygrał 1:0, a dobry mecz rozegrał Tomasz Kuszczak. W kolejnej fazie Czerwone Diabły zmierzą się z Southampton. Między słupkami Świętych może stanąć Bartosz Białkowski.

Manchester United - Liverpool 1:0 (1:0)

1:0 - Giggs (k.) 2'

Man Utd: Kuszczak - Rafael, Ferdinand, Evans (84' Smalling), Evra, Nani, Carrick, Fletcher (62' Anderson), Giggs, Berbatov, Hernandez (75' Owen).

Liverpool: Reina - Kelly, Skrtel, Agger, Aurelio, Kuyt, Meireles (60' Shelvy), Lucas, Rodriguez (60' Babel), Gerrard, Torres (77' Ngog).

Żółte kartki: Anderson, Fletcher (Man Utd).

Czerwona kartka: Steven Gerrard (Liverpool) - /32'/ - za faul.

Sędzia: Howard Webb.