Grecja: Dwie asysty Saganowskiego w ważnym meczu (video)

Przy dużym udziale Marka Saganowskiego Atromitos Ateny sięgnął po komplet punktów w sobotnim spotkaniu 18. kolejki greckiej Superleague z AO Kerkyra. Drużyna Polaka wygrała 4:2, a on sam zanotował dwie asysty.

Maciej Kmita

Przed meczem Atromitos znajdował się tylko "oczko" nad strefą spadkową, a Kerkyta plasowała się dwa miejsce wyżej, czyli na 12. lokacie. W razie straty punktów ekipa z Aten musiała liczyć się z tym, że po zakończeniu wszystkich spotkań kolejki może osunąć się do strefy spadkowej. Zwycięstwo natomiast dało Atromitosowi miejsce już w pierwszej "10" ligi.

Ateńczycy objęli prowadzenie w 20. minucie za sprawą Iliasa Anastasakosa, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali po znakomitym prostopadłym podaniu Saganowskiego. Kerkyra odpowiedziała bramką Christosa Kalantziisa po błędzie golkipera Atromitosu, ale w 29. minucie po kolejnym zagraniu "Sagana" drugą bramkę zdobył Anastasakos. Kerkyrze po przerwie znów udało doprowadzić się do wyrównania, ale potem decydujące ciosy zadali partnerzy Saganowskiego i Marcina Baszczyńskiego (ukarany żółtą kartką). Obaj Polacy zagrali pełne 90 minut