Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobył Łukasz Sosin (Áris Lemessoú). W drużynie FC Köln zadebiutował Sławomir Peszko. Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 23 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Łukasz Sosin zdobył bramkę w spotkaniu z Chalkánoras Idalíou 2:0 (1:0). Polak rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 7. minucie. Dla Sosina był to siódmy ligowy gol w sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - ze względu na uraz nie wystąpił w meczu ligowym z West Ham United (3:0)
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z West Ham United (3:0)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Tottenham (0:0)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 57. minuty w meczu ligowym Porthsmoith (2:1)
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym Watford (3:0)

League One
Paweł Abbott (Charlton Athletic) - rezerwowy w meczy ligowym z Sheffield Wed (2:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Notts County (0:0)
Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Brentford (1:1)

League Two
Bartosz Fogler (Crewe Alexandra) - poza kadrą w meczu ligowym z Port Vale (2:1)

Cypr

Protathlima A

Kamil Kosowski (FC Apóllon) - poza kadrą w meczu ligowym z Alki (3:2)

Protathlima B
Łukasz Sosin (Áris Lemessoú) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Chalkánoras Idalíou (2:0)

Francja

Ligue 1

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - od 78. minuty w meczu ligowym z Monaco (1:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Monaco (1:1)
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Métropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Nice (2:0)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Le Mans (3:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (AÓ Atrómitos Peristeríou) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Kerkyra (4:2)
Marek Saganowski (AÓ Atrómitos Peristeríou) - 90 minut i dwie asysty w meczu ligowym z Kerkyra (4:2)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z Asteras Tripolis (3:0)
Robert Szczot (AÓ Iraklís Saloniki) - poza kadrą w meczu ligowym z Larisą (1:2)
Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z O. Volos (3:0)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Xanthi (1:0)

Hiszpania

Primera Division

Jerzy Dudek (Real Madryt) - ze względu na kontuzję nie pojawił się w kadrze na mecz ligowy z Almeria (1:1)

Holandia

Eerste divisie

Michał Janota (Go Ahead Eagles) - do 65. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Spartą Rotterdam (1:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Bayerem (3:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu ligowym w meczu ligowym z Bayerem (3:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Bayerem (3:1)
Adam Matuszczyk (FC Köln) - 90 minut w meczu ligowym z Kaiserslautern (1:1)
Sławomir Peszko (FC Köln) - do 75. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Kaiserslautern (1:1)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussią Dortmund (1:3)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - ze względu na rehabilitację nie wystąpił w meczu ligowym z Hoffenheim (2:1)
Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z FC Köln (1:1)

2. Bundesliga
Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - poza kadrą w meczu ligowym z Union Berlin (1:2)
Sebastian Tyrała (VfL Osnabrück) - do 64. minuty w meczu ligowym z Duisburg (1:4)

Portugalia

Liga Zon Sagres

Paweł Kieszek (FC Porto) - rezerwowy w meczu ligowym z Naval (3:1)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hibernian (3:0)

Turcja

Süper Lig

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - 90 minut nie wystąpił w meczu pucharowym z Manisaspor (3:1)
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu pucharowym z Manisaspor (3:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu pucharowym z Manisaspor (3:1)
Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü) - 90 minut w meczu pucharowym z Bursaspor (1:0)