Towarzysko: Cracovia pokonała Wartę Poznań

Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Jarocinie ekstraklasowa Cracovia pokonała 2:0 poznańską Wartę. W drużynie Pasów wystąpił testowany Brazylijczyk, Ramon, który zanotował asystę przy bramce otwierającej wynik spotkania.

Maciej Kmita

Pasy wstępnie miały rozegrać dwa sparingi, ale ze względu na chorobę kilka zawodników sztab krakowskiego zespołu postanowił zrezygnować z meczu z Jarotą Jarocin.

W pierwszych minutach na boisku w Jarocinie było dość nerwowo, nie brakowało ostrych spięć, ale z czasem obie ekipy skupiły się tylko na grze w piłkę. Bramki padły po godzinie gry. Najpierw w 58. minucie Ramon dograł z lewej strony w pole karne do Piotra Gizy, który strzałem umieścił piłkę w siatce Warty. W akcji, która dała Pasom drugiego gola znów brali udział Giza i Ramon, a ostatnie podanie do Tomasza Moskały wykonał Hesdey Suart. Piłka po uderzeniu "Moskita" i rykoszecie od obrońcy Warty wpadła do bramki pierwszoligowca.

Dla Cracovii była to druga gra kontrolna w czasie zimowych przygotowań po porażce z Kolejarzem Stróże (2:3). Zieloni natomiast rozegrali wcześniej już dwa mecze: z GKS-em Bełchatów (0:0) oraz Polonią Środa Wielkopolska (1:0).