Henryk Kasperczak: Zwycięstwo dało nam wielką satysfakcję

Henryk Kasperczak w końcu z podniesionym czołem mógł stawić się na konferencji prasowej po ligowym spotkaniu. Jego AO Kavala w niedzielnym meczu 19. kolejki greckiej Superleague pokonał Iraklis Saloniki 3:0.

Maciej Kmita

To trzecie zwycięstwo Argonautów pod skrzydłami Kasperczaka, ale pierwsze odniesione różnicą więcej, niż jednej bramki. Wynik meczu otworzył w 66. minucie Igor Tomasić, a w końcowych minutach kolejne trafienia dołożyli Benjamin Onwuachi i Marc Pfertzel.

- Pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej zrobiliśmy to, czego potrzebowaliśmy. Po golu na 1:0 Iraklis otworzył się, co umożliwiło nam podwyższenie prowadzenia. Zwycięstwo dało nam ogromną satysfakcję - przyznał po końcowym gwizdku "Henry".

Powoli do normy wraca sytuacja kadrowa drużyny Polaka. W porównaniu z poprzednim spotkaniem z Panathinaikosem Ateny (2:4), Kasperczak mógł skorzystać z trzech podstawowych zawodników (Serge'a Die, Igora Tomasicia i Mario Galinovicia).

Dodatkowo władze klubu na bieżąco dbają o wzmocnienia składu. W zimowym oknie transferowym na Anthi Karagianni trafili Marius Niculae z Dynama Bukareszt, Javier Lopez Vallejo z Levadiakosu oraz wspomniany Pfertzel z VfL Bochum. Na celowniku Kavali według greckich mediów znalazł się również były zawodnik m.in. Torino i Interu Mediolan, Nicola Ventola.