Ćwierćfinał Puchar Włoch: Milan wyeliminował Sampdorię

AC Milan pokonał na Luigi Ferraris Sampdorię Genua 2:1 i tym samym zakwalifikował się do półfinału Pucharu Włoch. Bohaterem tej potyczki został Pato Alexandre, który dwukrotnie mógł się cieszyć ze zdobycia bramki.

Adam Kiołbasa

W tej rywalizacji doczekaliśmy się kilku debiutów. W szeregach gospodarzy po raz pierwszy wystąpił Włoch Massimo Maccarone, a w zespole z Mediolanu Holendrzy: Urby Emanuelson oraz Mark van Bommel.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się podopieczni Massimiliano Allegriego, którzy z minuty na minutę byli w swoich poczynaniach coraz groźniejsi. W 17. minucie udało im się zdobyć gola. Wówczas po zgraniu piłki głową przez Thiago Silvę na listę strzelców wpisał się Pato Alexandre. W 22. było już 2:0. Tym razem brazylijski napastnik w znakomity sposób ograł Accardiego i nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Da Coście. Jeszcze w tej części gry Doriani mogli się pokusić o zdobycie kontaktowego gola, ale m.in. przy próbie Federico Machedy zabrakło im szczęścia.

Po zmianie stron Sampdoria pokazała, że nie zamierza rezygnować z walki o awans i już w 51. po fantatycznej akcji i centrze z prawej strony boiska Maccarone, kontaktową bramkę zdobył Stefano Guberti. W 58. Macheda po starciu z Sokratisem domagał się rzutu karnego, jednak sędzia pozostał niewzruszony. W międzyczasie natomiast Merkel zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem Sampy.

W 78. minucie na placu gry pojawił się były zawodnik Dorianich, Antonio Cassano, który odchodząc z klubu obraził całą drużynę Sampdorii i z tego też powodu został nie tylko przywitany gwizdami, ale i przy każdym kontakcie z piłką był wygwizdywany.

Miejscowi do samego końca starali się stworzyć sobie sytuację, która spowodowałaby, iż doprowadziliby do dogrywki, ale ostatecznie wynik już nie uległ zmianie co oznacza, że w półfinale Pucharu Włoch z US Palermo zmierzy się AC Milan.

Sampdoria Genua - AC Milan 1:2 (0:2)
0:1 - Pato 17'
0:2 - Pato 22'
1:2 - Guberti 51'