Puchar Azji: 3. miejsce dla Korei Południowej

Korea Południowa wywalczyła 3. lokatę w Pucharze Azji 2011. Miejsce na najniższym stopniu podium podopieczni Kwanga Rae Cho zapewnili sobie zwycięstwem 3:2 nad Uzbekistanem.

Szymon Mierzyński

Rywalizacja miała dość nietypowy przebieg. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców w łatwy sposób wpisali się Ja Cheol Koo oraz dwukrotnie Dong Won Ji i Koreańczycy prowadzili 3:0. W tym momencie wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte i ekipa Kwanga Rae Cho może ze spokojem pilnować wysokiego wyniku.

Uzbecy uśpili jednak czujność rywali i tuż przed przerwą przystąpili do odrabiania strat. W 45. minucie było już tylko 3:1, gdyż rzut karny (podyktowany za faul Jae-Won Hwanga na Olimie Novkarovie) wykorzystał Alexander Geynrikh.

Jakby tego było mało, niedługo po zmianie stron Geynrikh znów błysnął skutecznością i zaliczył trafienie kontaktowe. Uzbecy mieli zatem ponad pół godziny na doprowadzenie do dogrywki. Tej sztuki jednak nie dokonali. Zespół Vadima Abramova starał się atakować, lecz w końcówce miał wyraźny problem ze stwarzaniem czystych sytuacji.

Ostatecznie Koreańczycy obronili rezultat 3:2 i zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Przed nami już tylko ostatnie rozstrzygnięcie. W sobotę w finale Pucharu Azji 2011 Australia zagra z Japonią.

Uzbekistan - Korea Południowa 2:3 (1:3)
0:1 - Ja Cheol Koo 17'
0:2 - Dong Won Ji 28'
0:3 - Dong Won Ji 39'
1:3 - Alexander Geynrikh (k.) 45'
2:3 - Alexander Geynrikh 53'

Uzbekistan: Ignatiy Nesterov - Victor Karpenko (87' Jasur Khasanov), Shavkatjon Mulladjanov, Odil Akhmedov, Stanislav Andreev, Sanjar Tursunov, Azizbek Haydarov, Timur Kapadze, Server Djeparov, Alexander Geynrikh, Olim Novkarov (77' Shavkat Salomov).

Korea Południowa: Sung-Ryong Jung - Du-Ri Cha, Jae-Won Hwang, Jung-Soo Lee, Young-Pyo Lee, Sung-Yong Ki, Jeong Ho Hong (79' Tae Hwi Kwak), Yong Rae Lee, Ja Cheol Koo (53' Bit Ga Ram Yoon), Chung-Yong Lee (60' Heung-Min Son), Dong Won Ji.

Żółte kartki: Shavkatjon Mulladjanov, Alexander Geynrikh, Shavkat Salomov (Uzbekistan) oraz Jae-Won Hwang, Young-Pyo Lee, Sung-Yong Ki (Korea Południowa).