Super Lig: Niezły występ Grosickiego, remis Sivassporu w meczu na śniegu

Kolejny niezły występ na boiskach tureckiej Super Lig zanotował Kamil Grosicki. W sobotnim spotkaniu 19. kolejki jego Sivasspor zremisował 1:1 z Antalyasporem, a "Grosik" był najjaśniejszym punktem ofensywy Yidigos.

Maciej Kmita

Mecz rozgrywany był w ciężkich warunkach. Środkową i południową Turcję w ostatnich nawiedziły obfite opadu śniegu, więc sędzia Yunas Yildrim kilka razy zmuszony był do zatrzymania gry w celu odsłonięcia pokrytych białym puchem linii na boisku.

Pierwsi bramkę zdobyli goście z Antalyi. W 16. minucie Ugur Inceman dośrodkował z głębi pola w "16" Sivassporu. Wydawało się, że obrońca gospodarzy, Murat Sozgelmez bez problemu wybije piłkę, ale po zrobieniu wślizgu nie trafił w futbolówkę. Dopadł do niej "Tita" i z najbliższej odległości umieścił ją w siatce Sivassporu.

Yidigos mogli wyrównać w 30. minucie, kiedy Polak kapitalnym prostopadłym podaniem w pole karne rywali wypracował Mehmetowi Yildizowi sytuację sam na sam z Omerem Catcicem. Kolega "Grosika" nie trafił jednak w światło bramki, a do toczącej się po śniegu piłki nie zdążył Michael Eneramo.

Pięć minut później partnerzy Grosickiego zrobili już jednak pożytek z jego zagrania. Polak dalekim crossem uruchomił Eneramo, który co prawda przegrał pojedynek ze stoperami Antalyasporem, ale ci interweniowali tak niefortunnie, że odbili piłkę pod nogi Ermana Kilicia, który strzałem w dalszy róg doprowadził do wyrównania.

Reprezentant Polski grał od 1. do 66. minuty. W pierwszej połowie sędzia Yidlrim mógł pokusić się o podyktowanie "11" za faul Ali Turana na Grosickim w polu karnym Antalyasporu.

Remis może dać Sivassporowi wydostanie się ze strefy spadkowej Super Lig pod warunkiem, że swój poniedziałkowy mecz 19. kolejki z Eskisehirsporem przegra Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka.