Puchar Anglii: Remisowo, więc będą powtórki

Aston Villa pokonała Blackburn Rovers 3:1 w meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. Nie wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwem jednej z drużyny. Dlatego będą potrzebne powtórki tych pojedynków. Najważniejszym meczem, który trzeba będzie powtórzyć jest spotkanie Evertonu z Chelsea.

Bartosz Zimkowski

Drugą sobotnią potyczką, w której mierzyły się zespoły z Premier League był mecz Aston Villi z Blackburn Rovers. The Villans są ostatnio w bardzo dobrej formie i to potwierdzili pokonując przed własną publicznością Blackburn Rovers. Jedną z bramek zdobył Robert Pires. Był to pierwszy gol od momentu powrotu do Anglii. Wcześniej przez wiele lat grał w Arsenalu Londyn.

W trzeciej potyczce Bolton Wanderers zremisował bezbramkowo z Wigan Athltic. Powtórka zostanie rozegrana na JJB Stadium. To samo dotyczy spotkania Evertonu z Chelsea Londyn. Tam padły bramki, ale po jednej z obu stron.

***

W ostatnim sobotnim meczu Manchester United pokonał Southampton 2:1. Między słupkami Świętych stanął po raz trzeci w tym sezonie Bartosz Białkowski. Wcześniej dwukrotnie zachował czyste konto. Jednak Sir Alex Ferguson nie postawił na Tomasza Kuszczaka, lecz na Anderasa Lindegaarda. To był debiut Duńczyka w barwach Czerwonych Diabłów.

Szkot wystawił rezerwowy skład, który po pierwszej połowie przegrywał z trzecioligowcem 0:1. Tuż przed przerwą Święci prowadzili. Richard Chaplow wpadł w pole karne i atomowym strzałem pokonał Lindegaarda. Sensacja na St Marys Stadiun trwała 20 minut.

Ferguson desygnował do gry m.in. Ryana Giggsa i Luisa Naniego. Czerwone Diabły nadal grały bardzo słabo. Nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Po ponad godzinie gry padła bramka Man Utd. Michael Owen wykorzystał błąd rywala.

10 minut później drugi z napastników - Javier Hernandez - trafił do siatki Białkowskiego. Polak ponownie był bez szans. Ostatni kwadrans należał do MU. Wicemistrz Anglii spokojnie kontrolował przebieg meczu. Wygrał 2:1 i awansował do piątej rundy.

1:2 - Tate (sam.) 88'

Aston Villa - Blackburn Rovers 3:1 (3:1)
1:0 - Clark 11'
1:1 - Kalinić 18'
2:1 - Pires 35'
3:1 - Delfouneso 42'
Czerwona kartka: Baker /62'/ (Aston Villa).

Birmingham City - Coventry City 3:2 (1:2)

3:1 - Paterson 90'

Sheffield Wednesday - Hereford United 4:1 (1:1)
0:1 - Fleetwood 9'
1:1 - Potter 15'
2:1 - Morrison (k.) 69'
3:1 - Johnson 77'
4:1 - Morrison (k.) 79'

Czerwona kartka: Heath /68'/ (Hereford).

Stevenage - Reading 1:2 (0:1)
0:1 - Leigertwood 23'
1:1 - Charles 72'
1:2 - Long 87'

Watford - Brighton & Hove Albion 0:1 (0:1)
0:1 - Barnes 16'

Torquay United - Crawley Town 0:1 (0:1)
0:1 - Tubbs 39'

Czerwone kartki: Zebroski /61' za drugą żółtą/ (Torquay) oraz Howell /83' za drugą żółtą/ (Crawley).

Southampton - Manchester United 1:2 (1:0)
1:0 - Chaplow 45'
1:1 - Owen 65'
1:2 - Hernandez 75'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)