Serie A: Niesamowity Inter, Napoli rozgromiło Sampdorię / Znakomity debiut Pazziniego

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Za nami już prawie wszystkie mecze 22. kolejki Serie A. Emocji nie zabrakło przede wszystkim na stadionie San Siro w Mediolanie, gdzie Inter przegrywał już 0:2 z US Palermo, aby wygrać 3:2. SSC Napoli rozgromiło 4:0 Sampdorię Genua.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Leonardo fatalnie rozpoczęli pojedynek z Sycylijczykami i już w 5. minucie gościom dał prowadzenie Fabrizio Miccoli. Jeszcze w pierwszej odsłonie na 2:0 podwyższył Antonio Nocerino i wówczas wydawało się, że jest już po meczu. Inter jednak się nie poddał i zaraz po zmianie stron w barwach Nerazzurrich zadebiutowali Kharja oraz Giampaolo Pazzini. Przy kontaktowym golu aktualnych mistrzów Włoch asystował pierwszy z piłkarzy, a drugi pokonał Salvatore Sirigu. W 64. US Palermo mogło podwyższyć na 3:1, jednak strzał z rzutu karnego Javiera Pastore obronił Julio Cesar. W 73. gospodarze doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców ponownie wpisał się Pazzini. Na niecały kwadrans przed końcem wynik rywalizacji na 3:2 ustalił wykorzystując jedenastkę Samuel Eto’o. Co prawda Różowi mogli urwać punkty czarno-niebieskim, bo swoją szanse miał jeszcze Federico Balzaretti, jednak Julio Cesar nie dał się po raz kolejny zaskoczyć i tym samym jego klub zdobył niezwykle ważne trzy punkty.

Znakomitą partię rozegrało SSC Napoli. Zawodnicy Waltera Mazzarriego rozgromili 4:0 Sampdorię Genua, a bohaterem spotkania został Edinson Cavani, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Jedno trafienie dołożył Słowak Marek Hamsik.

CFC Genoa ograła 3:1 FC Parmę, a wynik rywalizacji w 16. otworzył Palacio pewnie wykorzystując rzut karny. Co prawda do wyrównania zdołał doprowadzić Hernan Crespo, ale jeszcze przed przerwą Genueńczycy zadali dwa kolejne ciosy. Najpierw samobójczym uderzeniem na 2:1 dla Rossoblu podwyższył Paletta, a chwilę później Kakhaber Kaładze ustalił wynik na 3:1.

Cagliari Calcio pokonało 2:1 AS Bari. Bohaterem Sardyńczyków został Alessandro Matri, który zdobył dwa gole. Dla gości, którzy tak na dobrą sprawę są już jedną nogą w Serie B trafił Okaka Chuka. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Warto odnotować, że w 42. Rudolf mógł doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystał rzutu karnego, a już w samej końcówce starcia także jedenastki nie zdołał wykorzystać Robert Aqcuafresca i tym samym nie zdołał podwyższyć na 3:1.

W starciu US Lecce z AC Ceseną, czyli dwóch beniaminków walczących o utrzymanie się w elicie padł remis. Chociaż Giallorossi prowadzili 1:0 już od 11. minuty po trafieniu Daniele Corvii, to w samej końcówce starcie niezwykle cenny punkt gościom uratował Emiliano Bogdani.

Warto odnotować, że z powodu opadów śniegu potyczka FC Bologny z AS Romą została przerwana i przełożona na inny termin, a wieczorem czeka nas jeszcze mecz, w którym Juventus Turyn zmierzy się z Udinese Calcio.

W tym momencie AC Milan z 47 punktami na koncie przewodzi stawce i wyprzedza: Napoli (43), Lazio (40), Inter i Romę (po 38), Juventus (35), Palermo (34) oraz Udinese (33). W dolnej części tabeli znajdują się: Bari (14), Brescia (18), Cesena (20), Lecce (21) i Catania (22).

Warto odnotować, że Inter, Fiorentina, Genoa, Sampdoria, Roma, Bologna, Juventus i Udinese w tym momencie mają o jedna potyczkę mniej od reszty zespołów, a ponadto ekipa z Bolonii została ukarana trzema ujemnymi punktami.

Wyniki popołudniowych meczów 22. kolejki Serie A:

FC Bologna - AS Roma / mecz przełożony z powodu zaśnieżenia boiska

Cagliari Calcio - AS Bari 2:1 (2:1)

1:0 - Matri 8'

2:0 - Matri 12'

2:1 - Okaka 14'

Inne wydarzenia: Rudolf (Bari) w 42. minucie nie wykorzystał rzutu karnego; Acquafresca (Cagliari) w 89. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Genoa CFC - FC Parma 3:1 (3:1)

1:0 - Palacio (k.) 16'

1:1 - Crespo 32'

2:1 - Paletta (sam.) 44'

3:1 - Kaładze 45'

Inter Mediolan - US Palermo 3:2 (0:2)

0:1 - Miccoli 5'

0:2 - Nocerino 36'