PGE GKS gorszy od Toboła w meczu sparingowym / Sędzia podyktował trzy karne dla Kazachów!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W rozegranym w cypryjskim Ayia Napa meczu towarzyskim PGE GKS Bełchatów przegrał z mistrzem Kazachstanu FK Toboł Kostanaj 1:2 (0:1). Sporo kontrowersji przyniosła praca miejscowego arbitra.

Już w 30. sekundzie meczu sędzia "pokazał się" po raz pierwszy dyktując mocno kontrowersyjny rzut karny dla Kazachów, wykorzystany przez zawodnika Toboła. Drugi raz arbiter zaskoczył wszystkich, włącznie z rywalami GKS, pokazując na "wapno" w 38. minucie. W tej sytuacji trener Bartoszek zdecydowanie zareagował, a przeciwnik lekko kopnął w ręce Łukasza Sapeli. W pierwszych 45 minutach godna uwagi jest m.in. niewykorzystana przez Pawał Buzałę "setka" pod bramką Toboła.

W drugiej części zobaczyliśmy inny skład PGE GKS Bełchatów, ale sędzia niestety się nie zmienił i po raz kolejny zachował stronniczo, dyktując trzeci rzut karny dla zespołu z Kostanaja. Przez większość czasu przewaga należała jednak do Brunatnych, którzy za sprawą Pavla Komolova zdobyli bramkę kontaktową.

FK Toboł Kostanaj - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Skład GKS:

Pierwsza połowa:

Łukasz Sapela - Egidijas Vaitkunas, Mate Lacić, Marcin Drzymont, Wojciech Jarmuż - Mateusz Cetnarski, Paweł Buzała, Grzegorz Baran, Mariusz Kryszak - Mariusz Zawodziński - Grzegorz Kuświk

Druga połowa:

Łukasz Sapela (60. Łukasz Budziłek) - Grzegorz Fonfara, Maciej Mysiak, Kamil Wenger, Zlatko Tanevski - Tomasz Wróbel, Łukasz Bocian, Szymon Sawala, Maciej Małkowski - Pavel Komolov - Marcin Żewłakow

W meczu nie wystąpił Jacek Popek (lekki uraz stawu skokowego) oraz Marcus da Silva (przeziębienie).