Mourinho najlepszym trenerem w Serie A, specjalne wyróżnienie dla Zaccheroniego

Jose Mourinho został wybrany najlepszym trenerem włoskiej Serie A jeśli chodzi o sezon 2009/10. Portugalczyk wówczas prowadził Inter Mediolan i wraz z ekipą Nerazzurrich wygrał Scudetto, Puchar Włoch i Ligę Mistrzów.

Adam Kiołbasa

Mourinho w klasyfikacji wyprzedził Luigi Del Neriego (wówczas Sampdoria Genua, obecnie Juventus Turyn), który nieoczekiwanie zajął z Sampą miejsce premiowane udziałem w kwalifikacjach Ligi Mistrzów oraz Claudio Ranieriego z AS Romy (wicemistrz Włoch i finalista Pucharu Włoch).

Najlepszym szkoleniowcem Serie B został z kolei Pierpaolo Bisoli, który wraz z AC Ceseną wywalczył nieoczekiwany awans do Serie A. Specjalnie wyróżniony został także Alberto Zaccheroni. Włoch wraz z reprezentacja Japonii sięgnął po Puchar Azji.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)