Sparingowo: Cracovia pokonała Mash'al Muborak

W swoim trzecim sparingu w czasie zgrupowania w Kizilagac Cracovia pokonała 1:0 5. zespół minionego sezonu uzbeckiej ekstraklasy, Mash'al Muborak.

W tym artykule dowiesz się o:

To drugie z rzędu zwycięstwo drużyny Jurija Szatałowa w Turcji. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 39. minucie Saidi Ntibazonkiza, który w sytuacji sam na sam na raty pokonał bramkarza rywali. Wcześniej Pasy pokonały czeską Zbrojovkę Brno (1:0) oraz przegrały z NK Osijek (0:1).

W 59. minucie czerwoną kartką został ukarany Marcin Krzywicki, ale ze względu na szkoleniowy charakter meczu Pasy nie musiały grać w "10". Jego miejsce zajął Sebastian Kurowski.

W Cracovii nie mógł zagrać przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Mołdawii Aleksandr Suworow. Zabrakło również pozostających wciąż nie w pełni sił Łukasza Mierzejewskiego, Milosza Kosanovicia oraz testowanego napastnik PFK Sewastopol, Jurija Płeszakowa. Po raz pierwszy w czasie pobytu w Turcji w sparingu wystąpił natomiast Mateusz Klich.