Cypr: Powroty Rasiaka i Kosowskiego w derbach Limassolu, górą drużyna "Kosy"

W rozgrywanych w ramach 21. kolejki cypryjskiej ekstraklasy derbach Limassolu pomiędzy AEL a Apollonem (2:3) pierwszy raz po długiej przerwie zaprezentowali się Grzegorz Rasiak i Kamil Kosowski. W bramce AEL po raz kolejny stał natomiast Arkadiusz Malarz.

Dla "Kosy" (od 75. minuty) i Rasiaka (pełne 90 minut) to pierwsze występy od 18 grudnia minionego roku. Ten pierwszy od tego czasu popadł w niełaskę działaczy klubu i od połowy stycznia do tego tygodnia jedynie trenował z drużyną młodzieżową. Kiedy został przywrócony do pierwszego zespołu, trener Andreas Michaelides momentalnie włączył go do kadry meczowej. Rasiak natomiast wrócił do składu po tym, jak z funkcji szkoleniowca zwolniony został Mihai Stoikitsa i jego miejsca zajął Raymond Atteveld. Holender już w swoim debiucie postawił na polskiego napastnika od pierwszej minuty.

Dla Malarza to natomiast trzecie spotkanie z rzędu, w którym strzegł bramki AEL i czwarte w ogóle, odkąd na początku stycznia związał się z cypryjskim klubem. Kilkutygodniowa przerwa wynikała z kontuzji kolana, której polski golkiper doznał w debiucie z Ermisem Aradippou.

Niedzielne derby obie drużyny kończyły w "10". Najpierw w 59. minucie czerwoną kartką za skompletowanie dwóch żółtych kartek ukarany został partner Rasiaka z ataku AEL, Freddy, a pod koniec meczu w ten sam sposób na wykluczenie z gry zapracował Raul Gonzalez.