Bundesliga: Wysoka forma Bayernu przed rewanżem za finał LM

W ostatnim sprawdzianie przed pojedynkiem z Interem Mediolan w Lidze Mistrzów piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe 3:1 FSV Mainz. Defensywę rewelacji rozgrywek zupełnie rozmontował magiczny kwartet Bawarczyków: Ribery, Mueller, Robben i Gomez.

Konrad Kostorz

Żądni rewanżu za wrześniową porażkę 1:2 na Allianz Arena Bawarczycy przystąpili do meczu z dużym animuszem. W 9. minucie Franck Ribery zacentrował w pole karne, gdzie do środka piłkę zgrał Arjen Robben. Tam czyhał już na nią Bastian Schweinsteiger i z niewielkiej odległości głową trafił do siatki.

W kolejnych minutach napór Bayernu nie malał, a gol na 2:0 kilkukrotnie wisiał w powietrzu. Defensywa Die Nullfunfer powinna podziękować Thomasowi Muellerowi, który w dogodnych sytuacjach pudłował na potęgę. Z czasem do głosu doszli jednak gospodarze. W 27. minucie Sami Allagui wypatrzył Andre Schurrle, którego lob o centymetry minął słupek bramki.

W końcówce pierwszej połowy wyśmienitą interwencją popisał się Thomas Kraft. Młody golkiper gości wybronił strzał z bliskiej odległości Schurrle. Tuż przed końcowym gwizdkiem swoją szansę miał po dośrodkowaniu Christiana Fuchsa Marcel Risse, ale zdołali zablokować go obrońcy.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 50. minucie. Robben zagrał za plecy do Mueller, a ten z ośmiu metrów pokonał Heinza Muellera. Na 3:0 wkrótce później powinien podwyższyć Mario Gomez, lecz po znakomitym podaniu Robbena strzelił tylko w słupek. Lider klasyfikacji strzelców zrehabilitował się w 77. minucie. W pole karne po kontrataku wpadł Mueller i wyłożył Gomezowi piłkę, który wbił ją do pustej bramki.

Ekipa Thomasa Tuchela nie grała źle w ofensywie i zasłużyła na honorowe trafienie. Postarał się o nie strzałem głową po wysokim dośrodkowaniu Fuchsa Allagui. Bliski obronienia tego strzału był Hans-Joerg Butt. Monachijczycy dzięki wygranej co najmniej do niedzielnego popołudnia, gdy swój mecz rozegra Bayer Leverkusen, zajmować będą, najwyższą w sezonie, pozycję wicelidera.

FSV Mainz 05 - Bayern Monachium 1:3 (0:1)
0:1 - Schweinsteiger 9'
0:2 - T. Mueller 50'
0:3 - Gomez 77'
1:3 - Allagui 83'

Mainz: H. Mueller - Zabavnik, Kirchhof, Noveski, Fuchs - Caligiuri (63' Soto), Polanski (85' Fathi) - Risse, Allagui, Schurrle - Slisković (55' Holtby).

Bayern: Kraft (46' Butt) - Lahm, Tymoszczuk, Badstuber (64' Kroos), Gustavo - Schweinsteiger, Pranjić - Robben, T. Mueller (80' Breno), Ribery - Gomez.

Żółte kartki: Fuchs, Holtby (Mainz) oraz Badstuber (Bayern).