LE: FC Porto gra dalej, honorowe zwycięstwo Sevilli

W jedynym środowym rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej Sevilla pokonała na wyjeździe FC Porto 1:0, ale do kolejnej fazy rozgrywek awansowali gospodarze, którzy wygrali pierwszy mecz w Sevilli 2:1. Obie drużyny kończyły rewanż w osłabieniu.

Maciej Kmita

Gościom do awansu potrzebne było zdobycie co najmniej dwóch goli na Estadio do Dragao. Zaczęli dobrze, bowiem już w 2. minucie groźnie, tuż obok słupka bramki FC Porto uderzył Frederic Kanoute. Z biegiem czasu to jednak gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W 33. minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Vareli i uderzeniu głową Falcao piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości. Chwilę później mocno z rzutu wolnego strzelał Hulk, ale dobrze interweniował zastępujący Andresa Palopa Javi Varas.

W drugiej części gry Sevilla mocno się odsłoniła, nadziewając się na kontry gospodarzy, ale po kolejnych próbach Hulka, Falcao czy Joao Moutinho piłkę odbijał Varas. W 71. minucie natomiast pierwszą i - jak się okazało - jedyną bramkę spotkania zdobył Luis Fabiano. Reprezentant Brazylii otrzymał idealne prostopadłe podanie od Alvaro Negredo i w sytuacji sam na sam pokonał Heltona.

Kilkadziesiąt sekund później wydawało się, że los uśmiechnął się do Andaluzyjczyków, bowiem czerwoną kartkę za brutalny faul na Garym Medelu ujrzał Alvaro Perreira. Z gry w przewadze podopieczni Gregorio Manzano cieszyli się jednak zaledwie sześć minut, do momentu, w którym drugą żółtą kartkę "zarobił" Alexis.

W 1/8 finału FC Porto zmierzy się z CSKA Moskwa, który we wtorek wyeliminował PAOK Saloniki.