Puchar Anglii: Kanonierzy "zmietli" trzecioligowców, Szczęsny na ławce

Arsenal Londyn i Manchester City awansowały do szóstej rundy Pucharu Anglii. Kanonierzy w powtórzonym meczu z Leyton Orient pokonali trzecioligowca aż 5:0. Bez problemów zwyciężył Manchester City, wygrywając z Aston Villą 3:0.

Bartosz Zimkowski

Arsene Wenger wcześniej zapowiadał, że Wojciech Szczęsny usiądzie na ławce, gdyż zamierza dać szansę gry rezerwowym. Dlatego między słupkami pojawił się Manuel Almunia. Francuz zdecydował się na kilka innych roszad. W pierwszym składzie pojawili się młodzi gracze Ignasi Miquel oraz Conor Hemderson. Pierwszy z nich ma 18 lat, a drugi 19. Dla obu był to debiut w seniorskim zespole Kanonierów.

Bohaterem gospodarzy został Nicklas Bendtner. Duńczyk, którzy zazwyczaj zmienia Robina Van Persiego, zdobył trzy bramki i w najbliższym meczu powinien zagrać także od pierwszej minuty. Holender jest bowiem kontuzjowany. Wenger widząc dobrą formę Bendtnera, postanowił go oszczędzić i z boiska ściągnął już po 66. minutach. Jedną z bramek zdobył również Gael Clichy. Dla Francuza był to dopiero drugi gol w barwach Arsenalu, chociaż rozegrał dla tego klubu już ponad 250 meczów. Leyton tego dnia nie miało nic do powiedzenia i może cieszyć się, że przegrało "tylko" 0:5, bowiem Arsenal miał jeszcze okazję do podwyższenia wyniku.

Pewnie do kolejnej rundy awansował również Manchester City. The Citizens nie dali szans Aston Villi i na swoim terenie ograli rywali 3:0. Chociaż Roberto Mancini skrytykował po ostatnim meczu Mario Balotelliego, to ponownie po niego sięgnął. Włoch znów zdobył gola. Wcześniej z bliska piłkę do siatki skierował Yaya Toure po dośrodkowaniu Aleksandara Kolarova. Wynik na 3:0 ustalił 20 minut przed końcem David Silva. Mancini oszczędzał tego dnia Edina Dzeko oraz Carlosa Teveza. Bośniak nie pojawił się na murawie, a Argentyńczyk zagrał tylko 30 minut.

W ćwierćfinale rozgrywek Arsenal zagra z Manchesterem United. Mecz odbędzie się na Old Trafford. Natomiast Man City podejmie Reading. Spotkania zaplanowano na 12-13 marca.

Wyniki meczów 5. rundy Pucharu Anglii:

Arsenal Londyn - Leyton Orient 5:0 (3:0)

3:0 - Silva 70'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)