Super Lig: Piękny gol Iwańskiego i zwycięstwo Tarzanów

W pierwszym spotkaniu 24. kolejki tureckiej Super Lig Manisaspor z Maciejem Iwańskim w składzie pokonał 2:1 na wyjeździe Kayserispor. Pierwszą bramkę dla Tarzanów zdobył polski pomocnik.

Maciej Kmita

Iwański wpisał się na listę strzelców w 16. minucie gry, kiedy zaskoczył Hamidou Souleymanou mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego z 17 metrów w samo okienko jego bramki. To pierwszy gol polskiego pomocnika w piątym występie w tureckiej Super Lig. Przed tygodniem w meczu z Sivassporem zanotował natomiast asystę.

"Iwan" był bliski drugiego gola, ale w 68. minucie piłka po jego strzale z rzutu wolnego z ok. 30 metrów otarła się o boczną siatkę bramki gospodarzy. W 89. minucie prowadzenie Tarzanów podwyższył Kahe i z perspektywy następnych minut było to ważne trafienie. W 95. minucie bowiem kontaktową bramkę dla drużyny Szoty Arweładze zdobył Marcelo Zalayeta.

W doliczonym czasie gry przedmiotem rzuconym z trybun w głowę trafiony został trener Manisasporu, Hikmet Karaman.

Kayserispor - Manisaspor 1:2 (0:1)
0:1 - Iwański 16'
0:2 - Kahe 89'
1:2 - Zalayeta 90+5'