Wzmocniona Puszcza czy Stal z aspiracjami? - zapowiedź meczu Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola

Drugoligowcy z grupy wschodniej wracają do gry. W Niepołomicach dojdzie do ciekawej konfrontacji, gdzie mocno wzmocniona zimą Puszcza podejmie jednego z głównych kandydatów do awansu - Stal ze Stalowej Woli. Kto lepiej zainauguruje wiosenne rozgrywki?

Artur Długosz
Artur Długosz

Jesienią w drugoligowych rozgrywkach piłkarze Stali Stalowa Wola spisywali się nadspodziewanie dobrze. Mało kto oczekiwał, że kompletnie nowa drużyna ze Stalowej Woli będzie osiągać takie wyniki. Te były bardzo dobre, bowiem na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek zielono-czarni uplasowali się na czwartym miejscu, a do lidera tracą zaledwie trzy "oczka". - Mam nadzieję, że na zakończenie wynik nie będzie gorszy niż ten, jaki jest teraz - mówił jeden z czołowych zawodników Stalówki, Daniel Radawiec.

Zimą Stal dokonała kilku wzmocnień. Do zespołu dołączyli bramkarz Paweł Sacha, obrońcy Patryk Walasek i Paweł Byrski, pomocnik Michał Skórski i napastnik Wojciech Białek. - Moim marzeniem jest na pewno awans z drużyną do wyższej klasy rozgrywkowej - mówi szkoleniowiec zespołu Sławomir Adamus. W sparingach Stal prezentowała się dobrze, a rywalizacja o miejsce w składzie na pewno nie zaszkodzi.

Zimowej przerwy w rozgrywkach nie przespano także w Niepołomicach. Jak na ostatnią drużynę w tabeli dokonano bardzo solidnych wzmocnień. Patrząc przez pryzmat aktualnego składu, a przede wszystkim nazwisk w zespole, drużyna z Niepołomic może być groźna dla każdego. Tacy piłkarze jak Marcin Bojarski czy Tomasz Moskała, potocznie mówiąc, potrafią zrobić różnicę - zwłaszcza na drugoligowych boiskach.

Wydaje się, że faworytem pojedynku będzie Stal, ale zespołu z Niepołomic nie wolno lekceważyć. Wydaje się, że jest to już inna ekipa niż jesienią. Obydwie drużyny w meczu o punkty zagrają po raz pierwszy w tym roku, więc ich forma nie jest do końca wiadoma. Zapowiada się ciekawe spotkanie, które może dać namiastkę tego czy Stal stać na awans do pierwszej ligi, a zespół z Niepołomic ma szanse na utrzymanie.

Puszcza Niepołomice - Stal Stalowa Wola / 13.03.2011 godz. 15:30

Przewidywane składy:

Puszcza: Wróbel - Księżyc, Radwański, M. Morawski, P. Morawski - Bojarski, Szwajdych, Ankowski, Janik, Orłowski - Moskała.

Stal: Dydo - Walasek, Wieprzęć, Drozd, Getinger - Radawiec, Horajecki, Skórski, Piątkowski - Gęśla, Białek.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×