Faworyci zawiedli - wyniki spotkań 19. kolejki gr. zachodniej II ligi

Za nami 19 kolejka w grupie zachodniej II ligi. Ponownie niektóre wyniki mogły zaskoczyć postronnych obserwatorów, bowiem faworyci do awansu potrafili punkty w starciach ze słabeuszami.

Adrian Dudkiewicz

Jako pierwszy w sobotnie popołudnie punkty stracił Zawisza. Później w jego ślady poszły Chojniczanka oraz Elana. Naszpikowana gwiazdami I-ligowych boisk drużyna beniaminka, pomimo usilnych ataków oraz ogromnej przewagi, nie potrafiła pokonać golkipera Bałtyku. A szansy na to, było mnóstwo. Warto by chociażby wspomnieć o uderzeniach w poprzeczkę Trojanowskiego i Hajdamowicza w drugiej połowie oraz mocnym strzale Atanackovica. Gdynianie jednak do końca obronili jeden punkt.

Jeszcze większą niespodzianką jest porażka Elany na własnym boisku z przeciętnym Rakowem Częstochowa. Ozdobą spotkania była piękna bramka z woleja zdobyta przez Macieja Gajosa. Torunianie rzucą się do ataku? Takie coś nie miało miejsca, bowiem częstochowianie mogli nawet wygrać 2:0. W ostatniej minucie Artur Lenartowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kryszakiem. - Muszę przeprosić naszych kibiców za ten występ - mówił zdruzgotany po meczu trener Dariusz Durda.

Szansę na wyprzedzenie bydgoszczan zmarnowała Miedź. Mecz w Żaganiu miał nawet się odbyć bez udziału publiczności, ale ostatecznie obserwator PZPN uchylił wcześniejszą decyzję policji i wpuścił kibiców na to spotkanie. Ci zobaczyli nieudolne ataki pozycyjne podopiecznych Janusza Kudyby. W ostatnich minutach ''Miedzianka'' wręcz siedziała na polu karnym gospodarzy, ale większość akcji legniczan kończyła się w zasadzie niczym.

Po kadrowej rewolucji coraz lepiej spisuje się Zagłębie. Sosnowiczanie w sobotę bez problemów rozbili na wyjeździe beniaminka z Nowego Tomyśla 1:4. Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie odnieśli także piłkarze Nielby. Pierwsze trafienie w rundzie wiosennej zaliczył król strzelców z poprzedniego sezonu Rafał Leśniewski.

WYNIKI 19. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Wałbrzych - Zawisza Bydgoszcz 0:0

Polonia Nowy Tomyśl - Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:3)
0:1 - Krakowiak (s.) 3'
0:2 - Filipowicz 32'
0:3 - Filipowicz 42
1:3 - Onyekachi (k.) 68'

Lechia Zielona Góra - Nielba Wągrowiec 0:5 (0:3)
0:1 - Jakovljević 10'
0:2 - Leśniewski 25'
0:3 - Pietrowski 30
0:4 - Tyktor (s.) 81'
0:5 - Poznański 82'

Ruch Zdzieszowice - Jarota Jarocin 0:0

Elana Toruń - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
0:1 - Gajos 32'

Chojniczanka Chojnice - Bałtyk Gdynia 0:0

Czarni Żagań - Miedź Legnica 0:0

Olimpia Grudziądz - Polonia Słubice 3:0 (wo)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!