Zagłębie zasłużyło na zwycięstwo - komentarze po meczu KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa

- Gdybyśmy mieli więcej szczęścia, to może udałoby się wywalczyć remis, ale patrząc na całe spotkanie Zagłębie zasłużyło na zwycięstwo - powiedział po meczu KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa (1:0) Theo Bos, który po pojedynku z Miedziowymi stracił pracę.

Bartosz Zimkowski

Theo Bos (Polonia Warszawa): Był to dla nas ważny mecz. Powiedziałem zawodnikom, żeby byli gotowi na agresywnie grającego rywala, który w ostatniej kolejce przegrał 1:5 i ma nowego trenera. Początek spotkania był taki, jak przewidywałem. Każdy atak Zagłębia był groźny, a po czterech rzutach rożnych z rzędu w końcu padł gol. W drugiej połowie próbowaliśmy coś zmienić, wprowadziłem ofensywnych piłkarzy, ale mieliśmy zbyt dużo niecelnych podań i przegrywaliśmy pojedynki jeden na jednego. Gdybyśmy mieli więcej szczęścia, to może udałoby się wywalczyć remis, ale patrząc na całe spotkanie Zagłębie zasłużyło na zwycięstwo.

Jan Urban (Zagłębie Lubin): Wszyscy wiemy, jaka jest nasza sytuacja w tabeli, dlatego dla nas też to był bardzo ważny mecz. Musimy się oglądać za siebie, ale dzisiaj zrobiliśmy duży krok, by poprawić naszą pozycję. Już w pierwszej połowie zasłużyliśmy na drugą bramkę i gdyby udało nam się ją strzelić, to mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Wiedzieliśmy, że Polonia będzie tutaj walczyła o zwycięstwo i zagra otwarty futbol, dlatego chcieliśmy to wykorzystać i udało nam się stworzyć naprawdę sporo sytuacji. W drugiej połowie sami sobie skomplikowaliśmy mecz. Polonia mogła wyrównać po zamieszaniach w polu karnym, ale nie stworzyła sobie klarownych sytuacji po akcjach. Cieszymy się z trzech punktów, a ja mam teraz tydzień na lepsze poznanie drużyny.