Najlepsze drużyny ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 18. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

Bartosz Zimkowski

Oceny drużyn w 18. kolejce ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)

Ocena drużyny Legii Warszawa- 2,5. Legia niczym niedoświadczony bokser po stracie pierwszej i drugiej bramki spanikowała, co nie powinno zdarzać się drużynie walczącej o mistrzostwo.

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 4,0. Drużyna Oresta Lenczyka pokazała dojrzałość piłkarską i spryt, dzięki któremu udało jej się wygrać na trudnym terenie.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 3,0. Po strzeleckiej kanonadzie w meczu z Zagłębiem Lubin zabrzanie zagrali przeciętne, żeby nie rzec słabe spotkanie. Jak się okazuje dwadzieścia minut gry na mecz nie wystarcza, by sięgnąć po komplet punktów. Plus za zakończoną sukcesem gonitwę wyniku, co przy zwartych szykach obronnych Arki nie było zadaniem najłatwiejszym.

Ocena drużyny Arki Gdynia- 3,5. Outsider tabeli w meczu z rozpędzonym beniaminkiem z Zabrza zagrał bez kompleksów. Gdynianie nie podłamali się straconą bramką i sukcesywnie dążyli do odrobienia strat, a następnie do objęcia prowadzenia. Duży plus za przełamanie trwającej dziesięć miesięcy niemocy strzeleckiej na terenie rywala.

Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 4,0. Szczególnie w pierwszej połowie to był ten Ruch jakiego kibice chcą oglądać. Gra do przodu, dużo strzałów i ciekawych zagrań w ofensywie. Druga odsłona była trochę słabsza w wykonaniu Niebieskich, którzy nastawili się na grę z kontry.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 2,0. Z taką grą jak przed przerwą goście mogą mieć problem nawet z utrzymanie się w lidze. Druga odsłona była lepsza, ale poza przepięknym golem Małkowskiego i kilku szarżach bocznych pomocników, goście w Chorzowie zbyt wiele nie pokazali. Potencjał piłkarski na pewno mają jednak większy

Korona Kielce - Polonia Bytom 3:3 (0:2)

Ocena drużyny Korony Kielce - 2,5. Notę należało wycentrować; za fatalną pierwszą i obiecującą drugą połowę. Coraz lepsza postawa skrzydłowych, niestety, kosztem prezencji w środku pola.

Ocena drużyny Polonii Bytom- 3,5. Ocena odrobinę zawyżona, ale tylko i wyłącznie ze względu na ambicje bytomian. Za to, że nie zamurowali własnej bramki i próbowali gry kombinacyjnej.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Ocena drużyny Wisły Kraków - 3,5. Wisła wygrała siódmy raz z rzędu głównie dzięki indywidualnościom w osobach Patryka Małeckiego i Maora Meliksona. Sam Robert Maaskant przyznał, że jego zespół nie zagrał wielkiego spotkania.

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 2,5. Wbrew zapowiedziom trenera Czesława Michniewicza, Widzew przyjechał na Reymonta 22 głównie po to, żeby nie przegrać. Po dwóch sytuacjach na początku meczu łodzianie cofnęli się i walczyli przede wszystkim o to, by nie stracić bramki. Nie tak prezentuje się (do tej pory) najskuteczniejsza drużyna ligi.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:2 (0:0)

Ocena drużyny Jagiellonii Białystok - 2,0. Ocena powinna być niższa, ale gol i kilka sytuacji sprawiły, że zdecydowaliśmy się postawić "dwóję".

Ocena drużyny Lechii Gdańsk 4,0. Gdańszczanie zagrali bardzo dobre zawody i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów.

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Ocena drużyny Zagłębia Lubin - 4,0. W pierwszej połowie Miedziowi powinni byli prowadzić kilkoma bramkami. Grali szybko, pomysłowo i efektownie. W drugiej części spotkania umiejętnie kontrowali przebieg meczu i wyprowadzali groźne kontry.

Ocena drużyny Polonii Warszawa- 1,5. Polonia w Lubinie nie pokazała nic. Nie potrafiła stworzyć sobie okazji do strzelenia bramki. Miała szczęście, że przegrała tylko 0:1.

Cracovia - Lech Poznań 1:0 (1:0)

Ocena drużyny Cracovii - 4,0. Pasy pokonały u siebie mistrza Polski 1:0, ale miały też okazje na kolejne trafienia. Czyste konto zawdzięczają natomiast świetnie dysponowanemu Wojciechowi Kaczmarkowi. Widać progres w grze drużyny Jurija Szatałowa, chociaż wiele jest jeszcze do poprawy.

Ocena drużyny Lecha Poznań - 4,0. Kolejorz nie był gorszy od Cracovii, ale nie wykorzystał żadnej ze swoich sytuacji. W drugiej połowie wypracował sobie dużą przewagę nad rywalem, ale nie potrafił tego zamienić na gole i sam nie ustrzegł się przed groźnymi akcjami Pasów.