Turcja: Robak strzelił Szachtarowi Donieck, Brożkowie znów razem w ataku

W czasie przerwy na spotkania reprezentacyjne tureckie drużyny, w których grają Polacy, rozegrały mecze sparingowe. Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka pokonał między innymi Szachtar Donieck, a jedną ze zwycięskich bramek zdobył właśnie Robak.

Maciej Kmita

Wykorzystując dwutygodniową przerwę w rozgrywkach Super Lig, Orły Anatolii udały się na mini zgrupowanie do Antalyi, gdzie najpierw zmierzyły się z trzecioligowym ukraińskim Olimpikiem Donieck (2:3). W spotkaniu tym nie zagrał Pawełek, a Robak przebywał na boisku w drugich 45 minutach.

W sobotę natomiast drużyna Yilmaza Vurala pokonała 2:0 ćwierćfinalistę Ligi Mistrzów, Szachtar Donieck. Cały mecz bramki Konyasporu bronił Pawełek, a Robak otworzył wynik spotkania strzałem z rzutu karnego.

Po przerwie na spotkania reprezentacyjne Konyaspor zmierzy się w 27. kolejce Super Lig z najbardziej polską drużyną tureckiej ekstraklasy, czyli Trabzonsporem. Bordowo-niebiescy w ramach przygotowań do tego meczu zagrali zagrali sparing z saudyjskim Al Ittihad, przegrywając 1:3. Prowadzenie dla wicelidera Super Lig zdobył w 4. minucie Paweł Brożek, któremu wyjątkowo w ataku partnerował brat bliźniak, Piotr. W takim ustawieniu bracia nie grali ze sobą od czasów juniorskich, ale wariant ten postanowił przetestować Senol Gunes. Trzeci Polak z Trabzonu, Arkadiusz Głowacki nie zagrał w tym sparingu, ponieważ przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski.