Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Roger Guerreiro (AEK Ateny) oraz Janusz Surdykowski (APEP Kyperounta). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 34 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Roger Guerreiro zdobył bramkę w meczu z AO Atromitos Peristeriou 1:0 (1:0). Polski pomocnik opuścił boisko w 66. minucie, a zmienił go Nikólaos Liberópoulos. Roger wpisał się na listę strzelców w 33. minucie, co było pierwszym trafieniem w barwach AEK-u Ateny. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Marcin Baszczyński, natomiast Marek Saganowski znalazł się poza kadrą. Polski obrońca został także w tym meczu ukarany żółtą kartką.

Janusz Surdykowski zdobył dwie bramki w meczu z ASI Lyssis 3:3 (1:2). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 2. oraz 55. minucie. Dla byłego zawodnika Górnika Łęczna było to siedemnaste trafienie ligowe w obecnym sezonie. Cały mecz na ławce rezerwowych APEP-u spędził bramkarz Maciej Czyżniewski.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Blackburn (0:0)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - 90 minut w meczu ligowym z West Ham (4:2)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - ze względu na uraz nie wystąpił w meczu ligowym z Blackburn (0:0)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - rezerwowy w meczu ligowym z Cardiff (1:4)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds (1:4)

League One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Milton Keynes (3:2)
Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Dagenham & Red (2:1)

League Two
Bartosz Fogler (Crewe Alexandra) - poza kadrą w meczu ligowym z Cheltenham (8:1)

Belgia

Jupiler Pro League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - do 46. minuty w meczu ligowym z St. Liege (1:3)

Cypr

Protathlima A

Kamil Kosowski (FC Apollon) - od 46. minuty w meczu ligowym z AEL Limassol (1:1)
Arkadiusz Malarz (AEL Limassol) - rezerwowy w meczu ligowym z Apollon (1:1)
Grzegorz Rasiak (AEL Limassol) - nie wystąpił w meczu ligowym z Apollon (1:1)
Wojciech Kowalewski (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Omonia (0:1)

Protathlima B
Janusz Surdykowski (APEP Kyperounta) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z ASI Lyssis (3:3)
Maciej Czyżniewski (APEP Kyperounta) - rezerwowy w meczu ligowym z ASI Lyssis (3:3)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - od 84. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Caen (3:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Rennes (0:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Rennes (0:0)
Mateusz Szczepaniak (AJ Auxerre) - poza kadrą w meczu ligowym z Rennes (0:0)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Tours (4:1)

Grecja

Alpha Ethniki

Norbert Witkowski (AO Iraklis Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelis (0:1)
Robert Szczot (AO Iraklis Saloniki) - dd 54. minuty w meczu ligowym z Ergotelis (0:1)
Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - 90 minut w meczu ligowym z Aris (1:2)
Marcin Baszczyński (AO Atromitos Peristeríiu) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z AEK (0:1)
Marek Saganowski (AÓ Atrómitos Peristeríou) - pauzował w meczu ligowym z AEK (0:1)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - do 66. minuty i bramka w meczu ligowym z Atromitos (1:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Larissa (1:0)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - od 62. minuty w meczu ligowym z Iraklis (1:0)

Hiszpania

Primera Division

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Sporting Gijon (0:1)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Willem II (5:4)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Willem II (5:4)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Roda (4:5)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - od 70. minuty w meczu ligowym z Hannover (4:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Hannover (4:1)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - do 70. minuty w meczu ligowym z Hannover (4:1)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z Nurnberg (1:0)
Sławomir Peszko (FC Koln) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Nurnberg (1:0)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z Kaiserslautern (1:0)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - ze względu na rehabilitację nie wystąpił w meczu ligowym z VfB Sttutgart (1:1)
Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Bayer (0:1)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (VfL Osnabruck) - 90 minut w meczu ligowym z Karlsruher (2:2)
Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - poza kadrą w meczu ligowym z Monachium 1860 (2:1)
Artur Wichniarek (FC Ingolstadt 04) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Energie Cottbus (2:1)

3. Liga
Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut w meczu ligowym z 1. FC Saarbrucken (0:2)
David Blacha (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut w meczu ligowym z 1. FC Saarbrucken (0:2)

Rumunia

Łukasz Szukała (Gloria Bistrita) - 90 minut w meczu ligowym z FCM Tg. Mures (0:2)

Szkocja

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Hibernian (2:2)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Hibernian (2:2)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - spotkanie z Inverness CT przełożone.

Szwajcaria

Swiss Challenge League

Przemysław Mądry (FC Wohlen) - 90 minut w meczu ligowym z Biel (3:0)

Turcja

Super Lig

Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Trabzonspor (0:1)
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Trabzonspor (0:1)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir Belediyespor Kulubu) - 90 minut w meczu ligowym z Bucaspor (2:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - 90 minut i asysta w meczu ligowym z Besiktas (1:0)
Maciej Iwański (Manisaspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Genclerbirligi (0:3)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Konyaspor (1:0)
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - od 90. minuty w meczu ligowym z Konyaspor (1:0)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - 90 minut w meczu ligowym z Konyaspor (1:0)
Michał Żewłakow (MKE Ankaragucu SK) - do 44. minuty w meczu ligowym z Eskisehirspor (2:2)

Ukraina

Premier liha

Marcin Kowalczyk (Metałurh Donieck) - rezerwowy w meczu ligowym z Dnipro (3:2)
Piotr Klepczarek (Tawrija Symferopol) - rezerwowy w meczu ligowym z Zoria Ługańsk (0:0)
Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - 90 minut w meczu ligowym z Worskla (0:4)

Włochy

Seria A

Artur Boruc (AC Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Cesena (2:2)
Błażej Augustyn (Catania Calcio) - rezerwowy w meczu ligowym z Palermo (4:0)
Kamil Glik (AS Bari) - od 72. minuty w meczu ligowym z Parma (2:1)

Seria C1/B
Bartosz Salamon (Foggia Calcio) - ze względu na uraz nie wystąpił w meczu ligowym z Siracusa (0:1)

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (Fotboltsfelagig B 36) - 90 minut w meczu pucharowym z Felagsdeildin EB/Streymur (0:2)
Marcin Dawid (Havnar Boltfelag) - z powodu kontuzji kolana nie wystąpił w meczu pucharowym z Víkingur (0:2)

Łącznie minut: 2377 minut