KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W najbliższych dniach GKP Gorzów może przestać istnieć

W poniedziałek doszło do spotkania kuratora sądowego Janusza Szczepanowskiego z działaczami klubu GKP Gorzów Wielkopolski. Sytuacja, jaką tam zastał jest dramatyczna, a dług który były już prezes GKP Sylwester Komisarek oszacował na 1,3 miliona złotych w rzeczywistości wynosi 2,5 miliona!

Krzysztof Frączek
Krzysztof Frączek

W rozmowie z portalem Gazeta.pl kurator Janusz Szczepanowski był optymistycznie nastawiony do wyciągnięcia gorzowskiej piłki z finansowego dna: - W rozważaniach przedwstępnych, gdy jeszcze nie zostałem kuratorem, byłem skłonny złożyć odważną deklarację: znajdę sponsorów dla piłki! Klub miał być zadłużony na kwotę 1,3 mln zł, w połowie wobec ZUS i Urzędu Skarbowego. Pomyślałem sobie: zwołam przyjaciół z różnych stron Polski, mam kilku, zostanie balast na 300 tys. zł i jakoś piłkę postawimy na nogi. Teraz wiem, że to niemożliwe. Zbyt mocno cenię moich przyjaciół, zbyt mocno szanuję siebie, aby wpakować nas na minę - mówił Szczepanowski.

Po spotkaniu w klubie Szczepanowski pojechał do Państwowej Inspekcja Pracy. Tam usłyszał, że już teraz są nadane tytuły egzekucyjne wobec byłego zarządu na 16 tys. zł za to, że klub nie wywiązywał się z obowiązku zapłaty wynikającej z umów o stosunku pracy. I jeśli zaległości nie zostaną uregulowane natychmiast, GKP grozi kara od 1 do 30 tys. zł. Kolejne "niespodzianki" czekały go na spotkaniach z szefami ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Różnica między deklaracjami klubu na temat długu w stosunku do tych instytucji wynosi około 80 tysięcy złotych.

Największym ciosem były jednak deklaracje urzędów, że nie zgodzą się na rozłożenie zadłużenia na raty, co sugerował były prezes Sylwester Komisarek. Taka decyzja powoduje utratę dotacji z budżetu miasta.

Co teraz zrobi kurator? - We wtorek przed treningiem spotykam się z piłkarzami i wszystko im dokładnie wytłumaczę. Być może jako pierwszy i jedyny powiem im prawdę o klubie, w którym grają. Powiem, że czarne jest czarne - zapowiada Szczepanowski.

Według kuratora klub nie ma żadnego majątku, a jedynym źródłem dochodu może być sprzedaż miejsca w I. lidze za kwotę od 500 tysięcy do 2 milionów złotych pod warunkiem utrzymania się na zapleczu Ekstraklasy.

Szczepanowski przyznał w poniedziałek, że po wizycie w klubie nie widzi już żadnej przesłanki, aby myśleć o swojej misji pozytywnie. - Nie złożę podpisu pod tym zaszłymi sprawami, nie pogrzebię siebie żywcem. To już nie jest agonia pierwszoligowego klubu, to jest koniec piłki w Gorzowie - zakończył Szczepanowski.

Źródło: Gazeta.pl

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta.pl
Komentarze (17)
 • Stercel Zgłoś komentarz
  Nie rozumiem dlaczego za upadek GKP winny jest Komarnicki a nie Komisarek? Jeżeli chodzi o stadion, to tak miał wygladać stadion na myśliborskiej.Ponieważ miał to być stadion
  Czytaj całość
  piłkarsko żużlowy, tylko sobie niech Stilonowcy przypomną co robili, kiedy miasto wystąpiło z koncepcją przebudowy stadionu na myśliborskiej?. A więc pretensje tylko do siebie.Mimo wszystko jestem za uratowaniem futbolu w Gorzowie.
  • Wierny kibic Zgłoś komentarz
   Stilon to tradycja, to kibice i on nigdy nie zginie a pozostanie w naszych sercach. Nawet jak będziemy musieli startować od okręgówki to zrobimy to i pozostaniemy wierni a wy napinajcie się
   Czytaj całość
   dalej bo na nic więcej was nie stać. P.S Lubuskie bez futbolu-żałosne...
   • grajcot Zgłoś komentarz
    No cóż , stypa pierwsza 8 kwietnia. Dzięku debilom dwóm.Szkoda Włodka - robt za marionetkę... A później La Scala - ta drabina w dół,pociągnie cały sport normalny do ziemi. Bo
    Czytaj całość
    żużel, nie oszukujmy się,to sztuczny twór. Pan Komarnicki podziękuje i co dalej. Wszysstkie osiołki siedzące obok ,będą drapać się po łbach-co dalej. Niewiele czasu zostało na myślenie - pora się nie bać jednego "pana". I tak w tyłek od Leszna i od Zielonej Góry. Bez przyszłości...
    • klotzer Zgłoś komentarz
     Poszli z klubem który nie potrafi znaleźć sponsorów i działać samoistnie - tylko żerować na kasie klubu by chcieli
     • (S) Zgłoś komentarz
      I wy sie nazywacie kibicami...poprostu zal jestescie tylko i wylacznie sezonowcami panow jezdzacych cale zycie w lewo. Byl bedzie jest Stilon ZKS
      • baboo Zgłoś komentarz
       Przecież to patologia a nie piłka
       • pretender75 Zgłoś komentarz
        Jaki Stilon??? Stilon przestał istnieć w 1996 roku.
        • kibic Stali G. & Stilonu Zgłoś komentarz
         trzeba jeszcze wierzyć... miejmy nadzieje że Stilon sie utrzyma jakoś. ~Do Boju STILON.
         • darius600 Zgłoś komentarz
          plakal nie bede!!! W Gorzowie tylko STAL!!
          • Makc Zgłoś komentarz
           Na ulicy Myśliborskiej ma siedzibę swą...
           • Gorzowiacy Zgłoś komentarz
            To niech w końcu przestanie istnieć, bo już dość tego GKP mamy! Nie potrzebujemy piłki nożnej w naszym regionie
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×