Bundesliga: Aptekarze już tylko 5 punktów za Borussią! (wideo)

Nie bez kłopotów Bayer Leverkusen pokonał jedną z najsłabszych drużyn ligi, Sankt Pauli. Wiceliderzy rozgrywek od 58. minuty musieli nawet odrabiać straty. Tylko dwóch piłkarzy FC Koeln było lepszych w spotkaniu z Gladbach od Sławomira Peszki.

Konrad Kostorz

"Grał cicho i nie był widoczny, co przy tym wyniku trzeba uznać za komplement. Wychodziło od niego ze środka boiska zbyt mało podań" - napisał o grze Adama Matuszczyka serwis goal.com, przyznając 22-letniemu pomocnikowi ocenę "4" w 10-stopniowej skali za występ w przegranym 1:5 pojedynku z Gladbach. Matuszczyk zagrał po raz pierwszy od 13. lutego.

Na "5" zasłużył Sławomir Peszko, który rozegrał 70 minut i zaliczył asystę. Zwrócono uwagę, że Polak zaprezentował porządną formę i podrywał drużynę do ataków, ale jego wysiłki nie zawsze przynosiły właściwy skutek. Lepiej od "Peszkina" w drużynie z Kolonii wypadli jedynie Michael Rensing ("6") oraz Lukas Podolski ("5"). Graczem meczu wybrano autora dwóch goli dla zwycięzców, Marco Reusa.

***
Bayer, lider rundy rewanżowej, był zdecydowanym faworytem starcia z St. Pauli, które nie zdobyło nawet punktu w ostatnich sześciu kolejkach. Przed przerwą Aptekarze zgodnie z oczekiwaniami przeważali i osiągnęli sporą przewagę, ale zupełnie nic z niej nie wynikało. Najlepszą okazję na gola zmarnował Arturo Vidal.

Drugie 45 minut również zaczęło się od naporu ekipy Juppa Heynckesa, ale po niespełna kwadransie fani na BayArena przeżyli zimny prysznic - Florian Bruns ruszył prawą flanką i dośrodkował do Charlesa Takyi, który uprzedził obrońców i kozłem posłał piłkę do siatki obok Fabiana Giefera.

Michael Ballack i spółka rzucili się do odrabiania strat i na długie minuty zamknęli Piratów w ich polu karnym. W 66. minucie Gonzalo Castro piętą podał do Erena Derdiyoka, który odegrał do lepiej ustawionego Stefana Kiesslinga i zrobił się remis. Po 11 minutach Sidney Sam świetnie wypatrzył Larsa Bendera, który w sytuacji sam na sam zmieścił piłkę między nogami interweniującego Benedikta Pliquetta.

Końcowe minuty nie przyniosły emocji. Piłkarze z Leverkusen odetchnęli z ulgą i myślami byli już chyba w Monachium, gdzie w przyszłą niedzielę zmierzą się w hicie 30. kolejki z Bayernem. Zespół Holgera Stanislawskiego czeka z kolei wyjazdowy pojedynek o "6" punktów z sąsiadem w tabeli, Wolfsburgiem.

Bayer Leverkusen - FC Sankt Pauli 2:1 (0:0)
0:1 - Takyi 58'
1:1 - Kiessling 66'
2:1 - Bender 77'