Sigma Ołomuniec - Ruch Chorzów 0:1 w meczu sparingowym

Piłkarze Ruchu Chorzów gościli w leżących nieopodal Ołomuńca Slatinicach, gdzie rywalizowali z Sigmą. Jedenasty zespół Gambrinus Ligi okazał się trudnym rywalem dla czternastokrotnych mistrzów Polski. Po zaciętym boju zwyciężyli chorzowianie 1:0.

Michał Piegza

Zwycięską bramkę dla chorzowian zdobył w 88. minucie Michał Pulkowski. W zespole Ruchu po raz pierwszy zaprezentował się grający w minionym sezonie w Lechu Poznań Marcin Zając. Niebiescy testowali również słowackiego napastnika Jaroslava Machovca.

Kolejny mecz kontrolny chorzowianie rozegrają w najbliższą sobotę (5.07). Na własnym stadionie Ruch zmierzy się z FC Hlucin. Początek gry zaplanowano na godzinę 11. Wstęp na mecz wynosi 5 zł (koszty zabezpieczenia remontowanego obiektu na czas meczu).

Sigma Ołomuniec - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
0:1 - Pulkowski '88

Skład Ruchu Chorzów: I połowa: Pilarz - Jakubowski, Adamski, Nykiel, Brzyski - Feruga, Zając, Pulkowski, Ćwielong, Balaż - Fabusz. II połowa: Mioduszewski - Grzyb, Grodzicki, Baran, Nykiel - Feruga, Zając, Pulkowski, Sadlok - Machovec, Janoszka.