Derby dla Stali, Wisła na fali - wyniki sobotnich spotkań 25. kolejki II ligi gr. wschodniej

Imponująco rozpoczęły się zmagania piłkarzy na II-ligowym froncie w sobotę. Jako pierwsze tego dnia odbyły się derby Rzeszowa. Nie mniej ciekawie było później. Formą w ostatnim czasie imponują piłkarze Wisły Płock. Nafciarze odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i zbliżyli się do prowadzącej dwójki.

W tym artykule dowiesz się o:

Do rozstrzygnięcia derbów Rzeszowa wystarczyły raptem trzy minuty. W odstępie 180 sekund gospodarze zdobyli dwie bramki i teraz to oni są górą w stolicy województwa podkarpackiego. Dystansu do prowadzących nie traci również Okocimski KS Brzesko. Gracze z Małopolski pokonali skromnie OKS 1945 Olsztyn. Z pierwszego kompletu punktów wiosną cieszyli się również piłkarze Pelikana Łowicz, którzy ograli Puszczę Niepołomice. Tym samym gracze beniaminka niemal stracili już szanse na utrzymanie w II lidze.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła Wisła Płock. Nafciarze pokonali gładko, 3:0, lidera z Elbląga. Piłkarze Olimpii pierwszą bramkę stracili już w 7. minucie meczu. Do siatki trafił Kamil Biliński. Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Damian Jaroń. Wynik w samej końcówce ustalił autor pierwszej bramki.

Z potknięcia Olimpii skorzystał Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który poradził sobie przed własną publicznością z Wigrami Suwałki. W ostatnim niedzielnym meczu Jeziorak Iława podzielił się punktami z GLKS Nadarzyn. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a obie bramki padły w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

Obecnie na czele tabeli znajdują się Olimpia Elbląg oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki, które mają na koncie po 45 punktów. Po piętach zespołom tym depcze Wisła Płock, która ma tylko oczko mniej. Kontakt z czołówką zachowują również Okocimski KS Brzesko oraz Stal Stalowa Wola.

W dole bez większych zmian. Ostatnia jest Puszcza Niepołomice, a na 17. pozycji znajduje się Start Otwock.

Wyniki sobotnich spotkań 25. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Stal Rzeszów - Resovia 2:0 (0:0)

1:0 - Fabianowski 55'

2:0 - Prokić 58'

Okocimski KS Brzesko - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (1:0)

1:0 - Pyciak 9'

Pelikan Łowicz - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

1:0 - Solecki 77'

Wisła Płock - Olimpia Elbląg 3:0 (2:0)

1:0 - Biliński 7'

2:0 - Jaroń 43'

3:0 - Biliński 89'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 3:1 (2:0)

1:0 - Kosiec 6'

2:0 - Czerkas 10' (k.)

2:1 - Darda 55'

3:1 - Czerkas 81'

Jeziorak Iława - GLKS Nadarzyn 1:1 (0:0)

1:0 - Kretow 80'

1:1 - Sztybrych 89'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!