Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) i Łukasz Cieślewicz (Fotboltsfelagif B 36). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 26 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Tomasz Gruszczyński zdobył bramkę w meczu z CS Petange 3:0 (3:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 36. minucie. Napastnik pokonał bramkarza gości z rzutu karnego, dla Gruszczyńskiego było to trzynaste trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Łukasz Cieślewicz strzelił bramkę w meczu z Klaksvíkar Itrottarfelag 2:0 (0:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 72. minucie. Dla 23-letniego napastnika było to czwarte trafienie ligowe w tym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Stoke (1:3)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - ze względu na uraz nie wystąpił w meczu ligowym z Stoke (1:3)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Chelsea (2:1)

Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu ligowym z Crystal Palace (3:0)
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Reading (1:2)

League One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Walsall (3:1)
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Sheffield (2:1)

League Two
Bartosz Fogler (Crewe Alexandra) - poza kadrą w meczu ligowym z Bradford (5:1)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - 90 minut w meczu ligowym z Rapid Wiedeń (1:1)

Belgia

Jupiler Pro League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - poza kadrą w meczu ligowym z Genk (0:1)

Cypr

Protathlima A

Kamil Kosowski (FC Apollon) - nie wystąpił w meczu ligowym z AEL Limassol (3:1)
Arkadiusz Malarz (AEL Limassol) - nie wystąpił w meczu ligowym z Apollon (1:3)
Grzegorz Rasiak (AEL Limassol) - nie wystąpił w meczu ligowym z Apollon (1:3)
Wojciech Kowalewski (AS Anorthossis Ammochostou) - z powodu rehabilitacji nie wystąpił w meczu ligowym z Omonia (0:0)

Czechy

Gambrinus liga

Dawid Pietrzkiewicz (FC Baník Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z FK Baumit Jablonec (3:3)
Łukasz Zejdler (FC Baník Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z FK Baumit Jablonec (3:3)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - nie wystąpił z powodu zawieszenia w meczu ligowym z Nancy (1:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Montpellier (1:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - do 77. minuty w meczu ligowym z Montpellier (1:0)
Mateusz Szczepaniak (AJ Auxerre) - poza kadrą w meczu ligowym z Montpellier (1:0)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Nimes (2:2)

Grecja

Alpha Ethniki

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - występ od 34. minuty w meczu Play-Off z Olympiakos Volos (1:0)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - występ od 70. minuty w meczu Play-Off z Panathinaikos (2:1)

Hiszpania

Primera Division

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Sevilla (6:2)

Holandia

Eerste Divisie

Michał Janota (Go Ahead Eagles) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z AGOVV Apeldoorn (2:1)

Luksemburg

Tomasz Gruszczyński (Football 1991 Dudelange) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z CS Petange (3:0)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - występ od 55. minuty w meczu ligowym z Werder Brema (0:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Werder Brema (0:2)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 76. minuty w meczu ligowym z Werder Brema (0:2)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z Eintracht Frankfurt (2:0)
Sławomir Peszko (FC Koln) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Eintracht Frankfurt (2:0)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z HSV (1:1)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - ze względu na rehabilitację nie wystąpił w meczu ligowym z Borussia Dortmund (2:0)
Alan Stulin (1.FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (2:1)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (VfL Osnabruck) - 90 minut i niewykorzystany rzut karny w meczu ligowym z VfL Bochum (1:3)
Tomasz Zdebel (TSV Alemannia Aachen 1900) - poza kadrą w meczu ligowym z Dusseldorf (1:3)
Artur Wichniarek (FC Ingolstadt 04) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Monachium 1860 (1:1)
Tomasz Kos (FC Erzgebirge Aue) - poza kadrą w meczu ligowym z Hertha (0:2)

3. Liga
Marcus Piossek (Rot Weiss Ahlen) - występ do 43. minuty w meczu ligowym z Rot-Weiss Erfurt (4:3)
David Blacha (Rot Weiss Ahlen) - 90 minut w meczu ligowym z Rot-Weiss Erfurt (4:3)

Portugalia

Liga Zon Sagres

Paweł Kieszek (FC Porto) - poza kadrą w meczu ligowym z Pacos Ferreira (3:3)

Rosja

Priemjer-Liga

Piotr Polczak (Terek Grozny) - poza kadrą w meczu ligowym z Kubań Krasnodar (1:2)

Szkocja

Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu ligowym z Rangers (0:4)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - występ do 78. minuty w meczu ligowym z Rangers (0:4)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Kilmarnock (2:0)

Szwajcaria

Swiss Challenge League

Przemysław Mądry (FC Wohlen) - pauzował w meczu ligowym z Servette (0:3)

Turcja

Super Lig

Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Genclerbirligi (1:2)
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Genclerbirligi (1:2)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir Belediyespor Kulubu) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Antalyaspor (1:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ od 67. minuty w meczu ligowym z Ankaragucu (1:1)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - 90 minut w meczu ligowym z Bucaspor (2:1)
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - występ do 62. minuty w meczu ligowym z Bucaspor (2:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Bucaspor (2:1)

Ukraina

Premier liha

Marcin Kowalczyk (Metałurh Donieck) - poza kadrą w meczu ligowym z Szachtar Donieck (0:2)
Piotr Klepczarek (Tawrija Symferopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Ilicziwiec (1:5)
Paweł Hajduczek (Metałurh Zaporoże) - poza kadrą w meczu ligowym z Krywbas (1:2)
Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - 90 minut w meczu ligowym z Obołoń Kijów (3:1)

Włochy

Seria A

Artur Boruc (AC Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Inter (1:3)
Błażej Augustyn (Catania Calcio) - rezerwowy w meczu ligowym z Brescia (2:1)
Kamil Glik (AS Bari) - nie wystąpił z powodu zawieszenia w meczu ligowym z Palermo (1:2)

Seria C1/B
Bartosz Salamon (Foggia Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Taranto (0:0)

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (Fotboltsfelagif B 36) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Klaksvikar Itrottarfelag (2:0)

Łącznie minut: 2000 minut