KS Gniezno wyeliminowane

Zespół KS Gniezno został wyeliminowany z rozgrywek o Puchar Polski. W minioną niedzielę zawodnicy z Gniezna podejmowali u siebie lidera pierwszoligowych zmagań - Marwit Toruń.

Damian Gapiński

Zespół gospodarzy z dużym respektem przystąpił do rywalizacji z wyżej notowanym rywalem. Dopiero z biegiem czasu podopieczni grającego trenera Pawła Hoefta byli wyrównanym, a czasami wręcz wymagającym rywalem dla zespołu Marwitu. Torunianie objęli prowadzenie w 3. minucie po pięknym strzale z około 11 metrów Siergieja Kostiuczenki. Cztery minuty później, po szybkiej akcji całego zespołu drugiego gola dla Marwitu zdobył Wołodymir Żaleńskij. Pierwszej poważnej szansy na zdobycie gola dla gospodarzy nie wykorzystał w międzyczasie Adama Heliasz, który po szybkim rajdzie prawą stroną boiska posłał piłkę obok prawego słupka bramki gości. W 11. minucie silnie i celnie strzelał Bartosz Kapsa, ale jego uderzenie zdołał obronić Jurij Wasylczenko. Po błędzie Jacka Sandera, który stracił piłkę przy wyprowadzaniu jej z własnej połowy boiska trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Sylwester Kieper. Na szczęście jeszcze przed przerwą Sebastian Śniegowski zdołał zdobyć gola dla gospodarzy dobijając w 17. minucie piłkę po strzale Jacka Sandera i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:3. Od początku drugiej części meczu gnieźnianie starali się zmniejszyć gonić rywali. Zepchnęli zespół Marwitu do defensyw, ale nie potrafili zdobyć gola. Kiedy w 29. minucie Mateusz Kończalski podwyższył na 1:4 ambitnie grającym zawodnikom KS opadły skrzydła. Niewiele brakowało, a w 37. minucie gnieźnianie straciliby kolejnego gola. Na szczęście piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Paweł Kaźmierczak. W końcówce gnieźnianie w akcjach ofensywnych grali bez bramkarza, którego zastępował Paweł Hoeft. Jedna z tych akcji w 39. minucie i mało nie przyniosła naszemu zespołowi drugiej bramki. Strzał Bartosza Kapsy obronił jednak najpierw Wasylczenko, a dobitka drugiego trenera trafiła w słupek. Ostatecznie KS Gniezno przegrał więc Marwitem Toruń 1:4 i został wyeliminowany z rozgrywek podobnie jak w zeszłym roku w 1/16 Pucharu Polski. Torunianie w 1/8 zmierzą się pod koniec marca z ekstraklasowym FC Nova Katowice który był podejmowany w 1/16 przez Tango Gliwice.

KS Gniezno - Marwit Toruń 1:4