Premier League: Man City zepchnął Arsenal na czwarte miejsce!

Manchester City pokonał Stoke City 3:0 w zaległym meczu Premier League i dzięki temu awansował na trzecie miejsce. Co to oznacza? To że na czwartym jest teraz Arsenal Londyn i pozycja ta nakazuje grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Bartosz Zimkowski

Bohaterem Man City we wtorkowy wieczór był Carlos Tevez, który dwa razy skierował piłkę do siatki rywali. Popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Mocno uderzona futbolówka skręciła w powietrzu i wpadła w okienko. Thomas Sorensen nie mógł jej sięgnąć. To była jednak kropka nad "i".

Wcześniej Argentyńczyk trafił już w 14. minucie za sprawą indywidualnej akcji i mocnego strzału pod poprzeczkę. Tutaj duński bramkarz także był bez szans. Jednak zawalił osiem minut po zmianie stron, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Joleon Lescott uprzedził go we własnym polu karnym i reprezentant Anglii zdobył bramkę.

Man City wygrał po raz drugi z rzędu z The Potters. W sobotę Roberto Mancini mógł się cieszyć z pokonania Stoke w Pucharze Anglii. W tabeli ma punkt więcej od Arsenalu. Z kolei Tevez zrównał się ilością goli (po 21) z Dimitarem Berbatovem i obaj są liderami klasyfikacji najlepszych strzelców.

Manchester City - Stoke City 3:0 (1:0)
1:0 - Tevez 14'
2:0 - Lescott 53'
3:0 - Tevez 65'