Nafciarze wciąż walczą o awans - relacja z meczu Motor Lublin - Wisła Płock

Gospodarze pogrążają się w marazmie i coraz bardziej zmniejszają swoją szansę na utrzymanie w II lidze. Natomiast Nafciarze znajdują się na przeciwległym biegunie tabeli i depczą po piętach czołowym drużynom.

Paweł Patyra

Motor starał się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, lecz zapomniał o defensywie, co szybko srodze się zemściło. W 13. minucie Wisła wyprowadziła kontrę, osamotniony na 10. metrze Kamil Biliński otrzymał świetne podanie i ze spokojem umieścił piłkę przy słupku.

Prowadzenie uspokoiło poczynania Nafciarzy. Solidnie radzili sobie oni w obronie i większość akcji rywali rozbijali w okolicach linii środkowej. Zdenerwowany nieporadnością kolegów Sergio Batata włączył się do ataku i jego mocny strzał w 25. minucie o centymetry minął słupek. Goście czekali na swoją okazję po kontrach i mogli podwyższyć na 2:0 w 34. minucie. Bartosz Wiśniewski kapitalnym podaniem obsłużył Bilińskiego, lecz on tym razem chybił celu uderzeniem z 16 metrów.

Motor nie potrafił znaleźć sposobu na nieźle zorganizowaną Wisłę. Płockiemu zespołowi niekiedy przydarzały się błędy, ale gospodarze nie wykorzystali żadnego z nich. Za to Nafciarze byli bezlitośni. W 56. minucie piękną akcję przeprowadził Biliński, minął kilku rywali i płaskim strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Przemysławowi Mierzwie.

Wynik 2:0 nie zaspokoił ambicji płockiej drużyny i po godzinie gry prowadziła ona już 3:0. W tej sytuacji Biliński wystąpił w roli asystenta, głową podał na 16. metr do Marcina Nowackiego, który precyzyjnie zwieńczył akcję. Wisła spokojnie kontrolowała więc przebieg boiskowych wydarzeń.

Mimo wszystko podopieczni Modesta Boguszewskiego nie ustawali w próbach zdobycia przynajmniej jednego gola. Bliscy szczęścia byli w 77. minucie, kiedy po mocnym strzale Piotra Prędoty bramkarz Wisły odbił futbolówkę pod nogi Sebastiana Łętocha, a ten chybił celu. Z kolei Biliński nie skompletował hat-tricka. W 84. minucie zmarnował świetną okazją ku temu, gdy w sytuacji sam na sam z Mierzwą nie trafił w bramkę.

Motor Lublin - Wisła Płock 0:3 (0:1)
0:1 - Biliński 13'
0:2 - Biliński 56'
0:3 - Nowacki 60'

Motor:
Mierzwa - Fiedeń (86' Młynarski), Styżej, Batata, Bodziak - Wójcik (46' Kycko), Żmuda, Niżnik, Ligienza (58' Łętocha) - Temeriwski, Prędota.

Wisła: Kamiński - Pielak (90' Lewandowski), Rafael, Kursa, Nadolski - Nowacki (87' Sekulski), Sing, Gueye, Jaroń (84' Hiszpański) - Wiśniewski (68' Chwastek), Biliński.

Żółte kartki: Fiedeń, Kycko (Motor).

Sędzia Grzegorz Stęchły (Jarosław).

Widzów: 500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!