Sparingowo: Druga Olimpia także lepsza od Arki

Niefortunnie rozpoczyna swoją szkoleniową przygodę z Arką trener Petr Nemec. Najpierw jego podopieczni przegrali w Gdyni 0:1 z beniaminkiem 1 ligi - Olimpii Grudziądz, tym razem 2:3 polegli w Elblągu z kolejnym nowicjuszem i także Olimpią.

Aleksander Wójcik

Trener Petr Nemec ponownie testował wielu piłkarzy i zagrał na dwa różne składy. Pełne 90 minut w bramce bronił tylko Hieronim Zoch. Do przerwy gdynianie prowadzili po bramkach testowanych zawodników: 23-letniego pomocnika Stali Rzeszów Wojciecha Reimana oraz rok starszego napastnika Jakuba Kowalskiego z OKS 1945 Olsztyn.

Prowadzenie gospodarzom zapewnił już w 7. minucie spotkania doświadczony Białorusin Witalij Ledieniow, a zwycięstwo zaraz na początku II połowy zapewnili, skutecznie główkujący po rzutach rożnych Anton Kołosow z Ukrainy oraz Michał Benkowski - ostatnio gracz Bałtyku Gdynia.

Oprócz Reimana i Kowalskiego czeski trener Nemec sprawdzał po raz kolejny przydatność swoich rodaków: pomocnika Vlastimila Stoźickiego i napastnika Jirziego Prochazkę, a także obrońcę Krzysztofa Łągiewkę, pomocnika Piotra Kasperkiewicza i napastników: Janusza Surdykowskiego i Bośniaka Ensara Arifovića. Dwaj ostatni są bardzo blisko podpisania kontraktów z żółto-niebieskimi.

W drużynie z Elbląga zagrał niedawno sprawdzany w Arce pomocnik Robert Sierant, natomiast w drugiej połowie w składzie gdynian pojawił się jedyny obcokrajowiec jaki pozostał w drużynie Arki, po spadku z ekstraklasy - Giovani Duarte. Przykrej kontuzji nogi doznał testowany w drużynie gości Filip Modelski, który już w 40. minucie musiał opuścić plac gry.

Olimpia Elbląg - Arka Gdynia 3:2 (1:2)
1:0 - Ledieniow 7'
1:1 - Reiman 29'
1:2 - Kowalski 45'
2:2 - Kołosow 51'
3:2 - Benkowski 54'

Olimpia Elbląg: (skład wyjściowy) Tomasz Jaworek - Marcin Zontek, Michał Benkowski, Paweł Wojciechowski, Petar Basić, Adrian Fedoruk, Tomasz Grudzień, Robert Sierant, Michał Pietroń, Krzysztof Kaczmarczyk, Witalij Ledieniow.

Arka Gdynia: (I połowa) Hieronim Zoch - Filip Modelski (40 Michał Kowol), Sławomir Mazurkiewicz, Michał Płotka, Damian Krajanowski - Jakub Kowalski, Piotr Kasperkiewicz, Wojciech Reiman, Vlastimil Stoźicky - Janusz Surdykowski, Jirzi Prochazka.

(II połowa) Hieronim Zoch - Bartosz Brodziński, Krzysztof Łągiewka, Mateusz Siebert, Michał Kowol - Jakub Kowalski (70 Krzysztof Bułka), Marcin Budziński, Paweł Czoska, Adrian Sulima - Ensar Arifović, Giovanni.