Sparingowo: Polonia Warszawa dała lekcję Warcie

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wlkp. Polonia Warszawa pokonała Wartę Poznań 5:1. Wynik nie do końca oddaje przebieg rywalizacji, jednak drużyna Czesława Jakołcewicza popełniła sporo błędów w obronie.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Czarnych Koszul. W 3. minucie Łukasz Jasiński stracił piłkę pod własnym polem karnym, co skrzętnie wykorzystał Daniel Sikorski. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później dopełnił formalności po akcji oskrzydlającej.

Warta przebudziła się dopiero po przerwie. Ekipa z Drogi Dębińskiej przeszła do ataku i szybko zaczęła stwarzać sytuacje. Najpierw w poprzeczkę trafił Tomasz Foszmańczyk, a tuż po nim po bardzo podobnej akcji kontaktowego gola strzelił Paweł Sasin. W tym okresie zieloni sprawiali dobre wrażenie, byli stroną przeważającą i mogli pokusić się o wyrównanie. Tej sztuki jednak nie dokonali, co więcej zaczęli popełniać szkolne błędy w obronie. Te pomyłki bezlitośnie wykorzystali Łukasz Piątek, Łukasz Teodorczyk i Paweł Wszołek. Efekt? Wynik 5:1.

W tzw. międzyczasie Warta zdobyła jeszcze jednego gola, a jego autorem był Mariusz Ujek. Rosły napastnik trafił do siatki głową po rzucie wolnym, lecz arbiter podjął bardzo kontrowersyjną decyzję i odgwizdał spalonego.

Końcowy rezultat nie oddaje tego, co działo się na boisku. Ekipa Jacka Zielińskiego była lepsza, ale wysoki triumf zawdzięcza przede wszystkim błędom w obronie popełnianym przez poznaniaków. Te pomyłki wynikały poniekąd z tego, że w ostatnich minutach na środku obrony zielonych z konieczności zagrał Adrian Laskowski, który zastąpił Krzysztofa Sobieraja. Wychowanek Warty to defensywny pomocnik, pozycja stopera jest mu całkowicie obca.

Polonia zakończyła we wtorek zgrupowanie w Grodzisku Wlkp. Z kolei Warta rozpoczyna obóz w Jarocinie i w jego ramach zagra w sobotę z Polonią Środa Wlkp. oraz Jarotą Jarocin.

Polonia Warszawa - Warta Poznań 5:1 (2:0)

1:0 - Sikorski 3'

2:0 - Sikorski 22'

2:1 - Sasin 54'

3:1 - Piątek 78'

4:1 - Teodorczyk 82'

5:1 - Wszołek 85'

Polonia Warszawa: Przyrowski (46' Gliwa) - Todorovski (46' Mynar), Jodłowiec (46' Baszczyński), Kokoszka (46' Sadlok), Brzyski (46' Cotra), Przybecki (46' Bonin), Trałka (46' Tosik), Ciach (46' Piątek), Sultes (46' Wszołek), Jeż (46' Bruno), Sikorski (46' Teodorczyk).

Warta Poznań: Radliński (46' Sobański) - Wichtowski (46' Sasin), Sobieraj (82' Laskowski), Jasiński (30' Kieruzel), Otuszewski (46' Kosznik), Ngamayama (46' Artur Marciniak), Scherfchen (46' Foszmańczyk), Magdziarz (46' Bereszyński, 74' Białożyt), Goliński (46' Reiss), Filip Marciniak (46' Iwanicki), Gajtkowski (46' Ujek).

Żółte kartki: Tosik (Polonia) orz Kieruzel (Warta).