Sparingowo: Samobójczy gol Niewiady pozbawił Flotę wygranej

Wciąż bez sparingowego zwycięstwa pozostaje Flota Świnoujście prowadzona przez Krzysztofa Pawlaka. Tym razem wyspiarze nie podołali Lokomotivovi Lipsk, remisując 1:1. Kolejną czerwoną kartkę w okresie przygotowawczym zobaczył obrońca Ivan Udarević.

Świnoujścianie rozpoczęli wtorkowy pojedynek mocnym akcentem, przeprowadzając kilka ofensywnych akcji pod bramką Lokomotivu. Swoją przewagę potwierdzili w 28. minucie, gdy testowany Christian Nnanami skutecznie uderzył po precyzyjnym dograniu Krzysztofa Bodzionego. Wyspiarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, ale albo brakowało im precyzji albo na ich drodze stawał bramkarz niemieckiego klubu. Gdy w końcówce pierwszej odsłony umieścili piłkę w siatce, arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

Po przerwie, zwycięstwo Flocie mógł zapewnić Ferdinand Chi-Fon, ale jego strzał w 73. minucie został wybity z linii bramkowej. Lokomotiv doprowadził do remisu 8 minut później za sprawą niefrasobliwej interwencji Marka Niewiady, który w podbramkowym zamieszaniu skierował piłkę do własnej bramki. Drugiego z rzędu sparingu nie dokończył Ivan Udarević, który obejrzał czerwony kartonik w 83. minucie.

Po sparingu, świnoujścianie udali się prosto do Barcic, gdzie pod okiem Krzysztofa Pawlaka rozpoczną tygodniowy obóz przygotowawczy. Pierwszym rywalem kontrolnym podczas zgrupowania będzie drużyna Wisły Kraków ME.