Sparingowo: Remis Wisły Kraków w ostatnim sparingu

W ostatnim sparingu przed pierwszym meczem II rudny eliminacji Ligi Mistrzów ze Skonto Ryga Wisła Kraków zremisowała 2:2 z mistrzem Estonii, Florą Tallin. Obie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Ivica Iliev.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgodnie z zapowiedziami trener Robert Maaskant dał szansę występu innych zawodnikom niż ci, którzy grali w środę z Rapidem Bukareszt (0:2). Po raz pierwszy w barwach mistrzów Polski zaprezentował się wypożyczony z Charleroi RSC izraelski napastnik Dudu Biton. Powtórny debiut w Wiśle zanotował też Junior Diaz, który w sierpniu ubiegłego roku został sprzedany do Club Brugge, a teraz wypożyczony z powrotem przez klub z Reymonta 22.

Flora objęła prowadzenie w 7. minucie meczu, kiedy Milana Jovanicia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Nikolai Masicev. Krakowianie wyrównali tuż przed przerwą: Łukasz Garguła zagrał do Rafała Boguskiego, który wypatrzył w polu karnym Bitona. Ten odegrał do Ilieva, który chociaż uderzył nieczysto, trafił do siatki rywali.

Od 55. minuty Estończycy znów prowadzili. Tym razem Jovanić skapitulował po strzale Geir Andre Herrery. Podopieczni Maaskant wyrównali w 69. minucie, kiedy Marko Jovanović przeprowadził indywidualną akcję i wyłożył piłkę w polu karnym Ilievowi, który nie zmarnował wysiłku kolegi.

Był to ostatni sparing Wisły przed pierwszym meczem II rundy eliminacji Ligi Mistrzów ze Skonto Ryga (13 lipca w Rydze). W poprzednich grach kontrolnych mistrzowie Polski pokonali MKS Sławków (9:0), Liteks Łowecz (2:1) i Rot-Weiss Oberhausen (1:0) oraz przegrali z Rapidem Bukareszt (0:2).

Do wtorku wiślacy zostają w Tallinie i bezpośrednio stamtąd udadzą się do Rygi.

Flora Tallin - Wisła Kraków 2:2 (1:1)

1:0 - Masicev 7'

1:1 - Iliev 44'

2:1 - Herrem 55'

2:2 - Iliev 69'

Flora: Pedok - Kams, Palatu (46' Mets), Barnov, Jurgenson (46' Liivamagi) - Masicev (66' Hannes Anier), Minikenen, Mosnikov (75' Frolov), Alliku (46' Kirllo) - Beglarishvili, Anier (46'Herrem).

Wisła: Jovanić - Burliga, Jovanović, Bunoza, Diaz (61' Kowalski) - Jirsak, Nunez (65' Brud), Garguła - Boguski, Biton (73' Małecki), Iliev.