Francja: Krychowiak zadebiutował w Bordeaux, Obraniak rozpoczął sezon w Lille

W swoim premierowym występie od razu w wyjściowej "jedenastce" Girondins znalazł się Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik został rzucone na głęboką wodę, ponieważ naprzeciwko Bordeaux stanęli mistrzowie Francji z Ludovikiem Obraniakiem w składzie.

Konrad Kostorz

Grzegorz Krychowiak jest Żyrondystą od 2006 roku. Nie miał jednak dotąd okazji występować w pierwszej drużynie. W listopadzie 2009 ówczesny trener Laurent Blanc wysłał pochodzącego z Gryfic zawodnika na dwuletnie wypożyczenie do Stade Reims. Wraz z końcem minionego sezonu dwukrotny reprezentant Polski powrócił na Stade Chaban Delmas i dostał od szkoleniowca Francisa Gillota szansę już w pierwszym test-meczu.

21-latek wystąpił na środku pomocy w ustawieniu 3-4-3. Polakowi partnerowali Jaroslav Plasil, Fahid Ben Khalfallah i Henri Saivet. Krychowiak już w 6. minucie nieprzepisowo zatrzymał szarżującego Dimitri Payeta, a podyktowany rzut wolny na gola zamienił najlepszy piłkarz Ligue 1, Eden Hazard. W przerwie naszego zawodnika zmienił Abdou Traore. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1 po wyrównującym trafieniu Cheick Diabate.

Po przeciwnej stronie barykady stanął Ludovic Obraniak. Noszący się z zamiarem opuszczenia Les Dogues 26-latek tradycyjnie już przegrał rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie, tym razem z Rio Mavubą, nowym nabytkiem Benoit Pedrettim oraz Florentem Balmontem. "Ludo" pojawił się na boisku w 64. minucie zmieniwszy Payeta. Kadrowicz Franciszka Smudy nie wyklucza, że jeszcze przed rozpoczęciem sezonu przeniesie się do Niemiec albo Anglii.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)