Zobacz porażkę Argentyny w Copa America (wideo)

Argentyna, gospodarz turnieju, odpadła już z Copa America 2011. Losy spotkania z Urugwajem rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Decydującej "jedenastki" nie wykorzystał Carlos Tevez.

Artur Długosz

Po 120 minutach spotkania Argentyny z Urugwajem na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Prowadzenie w meczu już w 6. minucie meczu objęli piłkarze z Urugwaju. Sergio Romero wślizgiem pokonał Diego Perez. Albicelestes wyrównali w 18. minucie po akcji Lionela Messi z Gonzalo Higuainem. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, także dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii rzutów karnych "jedenastki" nie wykorzystał Carlos Tevez, którego uderzenie kapitalnie obronił Fernando Muslera.

Argentyna - Urugwaj 1:1 (1:1)
0:1 - Diego Perez 6'
1:1 - Gonzalo Higuain 18'