Sparingowy wtorek: Porażki Polonii Warszawa i Lecha

We wtorek rozegrano sześć meczów kontrolnych z udziałem drużyn ekstraklasy i jej zaplecza. W najciekawszym pojedynku Polonia Warszawa przegrała z Olympiakosem Pireus 1:2.

Szymon Mierzyński

W starciu z mistrzem Grecji jedynego gola dla ekipy Jacka Zielińskiego zdobył Bruno, który w 34. minucie skutecznie egzekwował rzut karny.

Aż dwukrotnie na boisko wybiegali piłkarze Górnika Zabrze. W pierwszym meczu drużyna Adama Nawałki wysoko pokonała słoweńskiego II-ligowca, natomiast w drugim zremisowała z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej Turcji.

Przeciwnika znad Bosforu miał też Lech Poznań. Ekipa Jose Marii Bakero uległa Sivassporowi 0:1. Spotkanie zakończyło się po 87 minutach, gdyż lechici opuścili boisko protestując przeciwko czerwonej kartce dla Manuela Arboledy.

W pozostałych wtorkowych meczach Widzew Łódź zwyciężył z Podbeskidziem Bielsko-Biała, natomiast Piast Gliwice przegrał z czeskim Fotbalem Trinec.

W sześciu potyczkach odnotowano w sumie 14 goli, co daje średnią 2,33 bramki na spotkanie.