Jedenastka 1. kolejki I ligi według SportoweFakty.pl

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W jedenastce kolejki pierwszej ligi znaleźli się zawodnicy z ośmiu klubów. Po dwóch graczy w zestawieniu ma Bogdanka Łęczna, Dolcan Ząbki i Pogoń Szczecin. Większość zawodników stanowi o sile ofensywy w swoich ekipach.

Michał Wróbel (Olimpia Grudziądz, 1*) - golkiper beniaminka znacznie przyczynił się do zwycięstwa Olimpii. Wróbel szczególnie w pierwszej połowie popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, które zapobiegły utracie gola przez zespół z Grudziądza.

Alain Ngamayama (Warta Poznań, 1) - obrońca Zielonych przerwał sporo groźnych akcji ofensywnych Arki. Wystąpił na środku obrony, to dla niego nietypowa pozycja, ale spisał się bez zarzutu.

Dawid Sołdecki (Bogdanka Łęczna,1) - niezawodny w defensywie, wygrał wiele pojedynków główkowych. Niezwykle aktywny, często naprawiał błędy kolegów i ze spokojem przerywał akcje rywali. Włączał się również do rozgrywania akcji.

Dawid Kucharski (Pogoń Szczecin, 1) - zameldował się przed szczecińską publicznością bramką w już 6. minucie debiutu. W defensywie bezbłędny, kilka razy naprawiał błędy partnerów. Nie omieszkał włączać się do akcji ofensywnych, co mogło przynieść po przerwie kolejne trafienie.

Robert Chwastek (Wisła Płock, 1) - boczny pomocnik Nafciarzy był jedną z wyróżniających się postaci w swoim zespole. Większość akcji ofensywnych Wisły przeprowadzona była właśnie skrzydłami, gdzie właśnie dobrze radził sobie Chwastek.

Paweł Zawistowski (Zawisza Bydgoszcz, 1) - mimo że ten piłkarz ma spore zaległości treningowe to spisał się bardzo dobrze. Jego gra mogła się podobać, miał kilka udanych wejść, oddał kilka groźnych strzałów.

Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki, 1) - pomocnik Dolcanu zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla swojego zespołu. Ponadto Piesio był wyróżniającą się postacią w swoim zespole.

Marcin Radzewicz (Arka Gdynia, 1) - pomocnik Arki był niezwykle aktywny w spotkaniu przeciwko Warcie Poznań. Na lewym skrzydle przeprowadził kilka bardzo ciekawych i groźnych akcji. Mógł także zdobyć gola.

Maciej Tataj (Dolcan Ząbki, 1) - Tataj powrócił do Dolcanu i od razu zdobył gola. to trafienie było niezwykle ważne, gdyż ustawiło cały mecz. Tataj miał także kilka innych okazji na kolejne trafienia.

Prejuce Nakoulma (Bogdanka Łęczna, 1) - piłkarz z Burkina Faso bardzo chce jeszcze w tym okienku transferowym odejść do wyżej notowanego klubu, więc zwraca na siebie uwagę wyśmienitą grą. Jego rajdy były ozdobą meczu. Dwa razy bezbłędnie wykorzystał podania kolegów, czym zapewnił Bogdance komplet punktów.

Donald Djousse (Pogoń Szczecin, 1) - najpierw asystował przy golu Ławy, a następnie sam wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie. Indywidualnymi szarżami siał spustoszenie w szeregach obronnych Polonii. Dużo widział, wspomagał partnerów w linii pomocy.

* - ilość nominacji do jedenastki kolejki

Ławka rezerwowych: Andrzej Witan (Zawisza Bydgoszcz), Jan Cios (Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Martins Ekwueme (Zawisza Bydgoszcz), Veljko Nikitović (Bogdanka Łęczna), Ricardinho (Wisła Płock), Bartosz Ława (Pogoń Szczecin), Arkadiusz Aleksander (Sandecja Nowy Sącz).

Źródło artykułu: