Bramka Daniela Lubienieckiego w Adeccoligaen

W niedzielę odbyły się mecze II ligi norweskiej. W ramach 13. kolejki Adeccoligaen zespół Sogndal Fotball zmierzył się przed własną publicznością z IL Hødd. W wyjściowym składzie miejscowych pojawiło się aż trzech polskich zawodników.

Wojciech Święch

Szkoleniowiec gospodarzy desygnował do gry w podstawowym składzie golkipera Piotra Leciejewskiego, obrońcę Łukasza Nadolskiego oraz pomocnika Daniela Marcina Lubienieckiego. Wszyscy oni wystąpili w całym spotkaniu.

Już w 3. minucie pojedynku drużyna Hødd objęła prowadzenie za sprawą Joachima Magnussena, którzy wykorzystał jedenastkę. Zespół Sogndal zdołał doprowadzić do wyrównania w 29. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Kai Risholt. W 45. minucie Lubieniecki wpisał się do protokołu meczowego, gdyż ujrzał żółtą kartkę.

Jednak w 63. minucie wspomniany Polak miał już powody do radości. Okazał się on bowiem skutecznym egzekutorem rzutu karnego i było 2:1. Wynik spotkania w 73. minucie podwyższył Risholt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 3:1. Lubieniecki w bieżącym sezonie ligowym zdobył już trzy bramki.

Sogndal Fotball - IL Hødd 3:1 (1:1)
0:1 - Magnussen (k.) 3'
1:1 - Risholt 29'
2:1 - Lubieniecki (k.) 63'
3:1 - Risholt 73'