Beniaminek płaci słone frycowe - relacja z meczu PGE GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogromem zakończył się mecz pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Hat-trickiem popisał się obrońca bełchatowian Jacek Popek, który wykorzystał trzy dogrania z rzutów rożnych Kamila Kosowskiego.

Michał Żyrek

Piłkarze PGE GKS Bełchatów w znakomitym stylu rozpoczęli pojedynek z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni Pawła Janasa po niespełna dziesięciu minutach gry prowadzili już 2:0. W 7. minucie Kamil Kosowski wykonywał rzut rożny z prawej strony boiska. Piłka trafiła na głowę Jacka Popka i gospodarze prowadzili 1:0. Dwie minuty później Kosowski przeniósł się do przeciwległego narożnika i znów idealnie dośrodkował na głowę Popka, który podwyższył prowadzenie. W 33. minucie Kosowski zagrał do Miroslava Bożoka, i on też bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia.

W przerwie trener przyjezdnych Robert Kasperczyk zdecydował się na dwie zmiany. Na boisko nie wyszli Sebastian Ziajka i Adam Cieśliński, a ich miejsca zajęli Adrian Sikora i Matej Nather. Nie wpłynęło to jednak na zmianę przebiegu spotkania. Bełchatowianie nadal bez problemów radzili sobie z graczami beniaminka i po szkolnych błędach rywali strzelali kolejne gole. W 48. minucie Dawid Nowak zagrał do Marcina Żewłakowa, który głową po raz czwarty pokonał Richarda Zajaca. Cztery minuty później kolejną asystę zaliczył Kosowski. Tym razem pomocnik PGE GKS z rzutu rożnego dograł piłkę do Macieja Szmatiuka, który głową skierował ją do siatki. W 72. minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Popek. Zrobił to oczywiście głową, po dośrodkowaniu Kosowskiego z rzutu rożnego.

PGE GKS pokonał Podbeskidzie 6:0. Poprzednie tak wysokie zwycięstwo w ekstraklasie bełchatowianie zanotowali 2 marca 2007, gdy wygrali 6:0 z Górnikiem Łęczna.